Udany weekend Polaków

2009-03-02

W miniony weekend polscy kibice mogli cieszyć się z niezłej postawy naszych zawodników którzy reprezentowali swoje kluby w ligach zagranicznych. Bramki zdobywali Maciej Żurawski, Ireneusz Jeleń, Piotr Włodarczyk i Łukasz Sosin.

Maciej Żurawski zdobył bramkę dla Larissy w 15. minucie spotkania, dając prowadzenie swojemu klubowi. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Polaka 3:2 nad Ergotelis.

Remis drużynie AJ Auxerre dało trafienie Ireneusza Jelenia, który przebywał na boisku 79 minut. Mecz zakończył się z FC Toulouse się wynikiem 1:1.

Najmniej czasu na boisku z polskich strzelców spędził Piotr Włodarczyk, który już 14 minut po wejściu na boisko strzelił bramkę dla Arisu Saloniki. Jego gol okazał się zwycięski. (wygrana z Thrasivoulus Fylis 2:1).

W lidze cypryjskiej Anorthosis Famagusta rozgromił ostatni w tabeli Atromitos Geroskipou 6:1. Wynik ten nie zrobiłby na polskich kibicach takiego wrażenia, gdyby nie fakt, że aż 4 z 6 bramek dla zwycięzców zdobył Łukasz Sosin! Mimo niższej rangi ligi cypryjskiej Sosinowi należą się słowa uznania.