Urugwaj - Holandia 2:3

2010-07-07

Holendrzy zostali pierwszymi finalistami piłkarskich M¦ w RPA 2010. W 1/2 finału Pomarańczowi pokonali Urugwaj 3:2.

Spotkanie lepiej zaczęli podopieczni Oscara Tabareza, którzy kilka razy groĽnie zaatakowali Oranjes. Ci jednak napór przetrwali i wyprowadzili kapitaln± kontrę, po której przepięknego gola z dystansu zdobył Gio. Od tego momentu Holendrom grało się nieco łatwiej, ale bramka i prowadzenie nieco u¶piły ich czujno¶ć.

Urugwaj wykorzystał to w 41. minucie, gdy na strzał zza pola karnego zdecydował się Diego Forlan. Piłka szła w ¶rodek bramki, ale delikatnie podkręcona zaskoczyła Maartena Stekelenburga i zrobiło się remisowo.

W drugiej odsłonie obie strony miały swoje okazje na zdobycie gola, ale skuteczniejsi okazali się być Pomarańczowi. Najpierw w 71. minucie chytr± piłkę przy długim słupku pu¶cił Muslerze Wesley Sneijder, a dwie minuty póĽniej dzieła zniszczenia dopełnił kapitaln± główk± Arjen Robben.

Urusów stać było jedynie na trafienie Maxiego Pereiry już w doliczonym czasie gry, ale na więcej nie starczyło możliwo¶ci.

Urugwaj - Holandia 2:3 (1:1)
Diego Forlan (41.), Maxi Pereira (90.) - Giovanni van Bronckhorst (18.), Wesley Sneijder (71.), Arjen Robben (73.)

Żółte kartki: Maxi Pereira, Martin Caceres (Urugwaj) - Wesley Sneijder, Khalid Boulahrouz, Mark van Bommel (Holandia)
Sędzia: Rawshan Irmatow (Uzbekistan)

Urugwaj: Fernando Muslera - Diego Godin, Mauricio Victorino, Walter Gargano, Maximiliano Pereira - Martin Caceres, Diego Perez, Alvaro Pereira (78. Sebastian Abreu), Egidio Arevalo - Edinson Cavani, Diego Forlan (84. Sebastian Fernandez).

Holandia: Maarten Stekelenburg - Khalid Boulahrouz, John Heitinga, Joris Mathijsen, Giovanni van Bronckhorst - Dirk Kuyt, Mark van Bommel, Wesley Sneijder, Demy de Zeeuw (46. Rafael van der Vaart), Arjen Robben (89. Eljero Elia) - Robin van Persie.