Urugwaj - Korea Południowa 2:1

2010-06-26

W pierwszym meczu 1/8 finału M¦ RPA 2010 Urugwaj pokonał Koreę Południow± 2:1. Bohaterem spotkania był Luis Suarez.

Gracz Ajaxu Amsterdam po raz kolejny udowodnił, że jest wspaniałym piłkarzem i zasługuje na grę w najlepszych klubach ¶wiata. Najskuteczniejszy snajper Eredivisie uk±sił już w 8. minucie, gdy skierował piłkę do siatki po podaniu Diego Forlana. Przez cał± pierwsz± połowę Urugwaj miał lekk± przewagę, ale generalnie mecz odbywał się bez wielkich fajerwerków.

W drugiej połowie pierwsi do siatki trafili Koreańczycy, a konkretnie Cho Young-Hung, który wykorzystał niepewne wyj¶cie z bramki Fernando Muslery.

Ostatnie słowo należało jednak do Urusów i Suareza. Napastnik ekipy Oscara Tabareza popisał się wspaniałym podkręconym strzałem na dziesięć minut przed zakończeniem gry.

Urugwaj - Korea Południowa 2:1 (1:0)
Luis Suarez (8., 80.) - Chung-yong Lee (68.)

Żółta kartka: Kim Jung-woo, Cha Du-ri, Cho Yong-hyung (Korea Południowa).
Sędzia: Wolfgang Stark (Niemcy).

Urugwaj: Fernando Muslera - Diego Lugano, Diego Godin (46. Mauricio Victorino), Jorge Fucile, Maximiliano Pereira - Diego Perez, Egidio Arevalo, Alvaro Pereira (74. Nicolas Lodeiro) - Edinson Cavani, Luis Suarez (84. Alvaro Fernandez), Diego Forlan.

Korea Południowa: Jung Sung-ryong - Cha Du-ri, Lee Young-pyo, Cho Yong-hyung, Lee Jung-soo - Kim Jung-woo, Ki Sung-yong (85. Yeom Ki-hun), Kim Jae-sung (61. Lee Dong-guk), Park Ji-sung - Lee Chung-yong, Park Chu-young.