Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Wszystko jest już jasne

2009-11-09

 W niedzielę, 8 listopada rozegrano drugi mecz barażowy, w którym Devils Wrocław podejmowali przed własną publicznością zespół Torpedy Łódź. Gospodarze zwyciężyli gości wynikiem 28:0 i tym samym zapewnili sobie dalszą grę w rozgrywkach Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego I.

Przed meczem na faworyta spotkania typowano właśnie wrocławian, którzy znaleźli się w barażach z powodu zanotowanego niekorzystnego bilansu małych punktów w pierwszej lidze. Torpedy natomiast awansowały do tego spotkania dzięki wygranej nad Bielawą Owls w meczu o trzecie miejsce PLFA II.

Już od pierwszych minut spotkania to Diabły narzuciły swój styl gry. Zagrywane na przemian podania i akcje biegowe skutecznie przynosiły coraz więcej jardów. Obrona Torped osłabiona brakiem kontuzjowanych graczy nie była w stanie powstrzymać rywali przed zdobywaniem kolejnych pierwszych prób.

Świetną dyspozycję zaprezentowała również formacja defensywna Devils. Adam Synacek dwukrotnie przechwytywał piłkę, zanosząc ją aż do pola punktowego rywali. Nie do końca zaleczona kontuzja palca Leszka Cytawy oraz dobre ustawienie taktyczne defensywy Devils uniemożliwiały Torpedom przeprowadzenie choć jednej akcji zakończonej przyłożeniem.

Dzisiejszy mecz kończy sezon Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego 2009. Znamy już wszystkie drużyny, którym udało się awansować. W przyszłym sezonie Devils znów zobaczymy na pierwszoligowych boiskach, natomiast Torpedy po raz kolejny będą musiały pozostać w drugim systemie rozgrywek.

Devils Wrocław - Torpedy Łódź 28:0 (6:0, 15:0, 7:0, 0:0)

I kwarta
6:0 przyłożenie Adama Synacka po 26-jardowej akcji powrotnej po przechwycie

II kwarta
14:0 przyłożenie Adama Synacka po 74-jardowej akcji powrotnej po przechwycie (podwyższenie za dwa punkty Krzysztof Wydrowski)
21:0 przyłożenie Tomasza Tarczyńskiego po czterojardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis)

III kwarta
28:0 przyłożenie Patrycjusza Pałaca po ośmiojardowej akcji po podaniu Krzysztofa Wydrowskiego (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis)

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama