Z.I.O: Słaby występ Ligockich

2006-02-12

Gdy w 2004 na snowbordowych mistrzostwach Polski w Szczawnicy pierwsze miejsce wśród kobiet zajęła Paulina Ligocka, a wśród mężczyzn całe podium zajęli przedstawiciele jej rodziny (wygrał jej kuzyn Michał, drugie miejsce zajął jej brat Szczepan, a trzeci był jej kuzyn Mateusz) żartowano, że kiedy mówisz halfpipe, myślisz Ligoccy. Niestety jak na razie nie można tego odnieść do Zimowych  Igrzysk Olimpijskich w Turynie. 20-letni Michał i 23-letni Mateusz nie zakwalifikowali się do finałowej dwunastki. Zajęli kolejno 29 i 44 miejsce.

Złoty medal zdobył Amerykanin Shaun White wyprzedzając rodaka Daniela Kassa i Markku Kkoski (Finlandia).