Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Za nami pierwsza edycja MicoCup. Pokaz piłkarskich talentów w Brzegu Dolnym

2017-09-25

40 emocjonujących meczów, gorący doping i łowcy talentów na trybunach. W weekend w Brzegu Dolnym zakończyła się I edycja MicoCup – turnieju dla najlepszych akademii piłkarskich w Polsce. Rywalizacja była zacięta, ale najlepsi okazali się piłkarze Pogoni Szczecin.

MicoCup

Na dwa dni – 23 i 24 września, podwrocławski Brzeg Dolny stał się polską stolicą młodzieżowej piłki nożnej. Najlepsze akademie piłkarskie w kraju zjechały się, aby rywalizować o puchar MicoCup. W I edycji turnieju organizowanego przez Akademię Piłkarską Brzeg Dolny i markę Micoled wzięło udział 160 młodych piłkarzy (kat. wiekowa U-13) z 10 drużyn z całego kraju. – Te dwa dni to było coś wielkiego. Spodziewaliśmy się wysokiego poziomu, ale to co zobaczyliśmy, to naprawdę była mała ekstraklasa.

Na trybunach obecni byli łowcy talentów. Powinni być zadowoleni, bo było na co popatrzeć – mówi Robert Woźniak, prezes marki Micoled, współorganizatora turnieju. – Za nami ciężka praca, która zaowocowała tym, że wszystko przebiegło zgodnie z planem. Dla tych chłopaków to na pewno było duże przeżycie – dodaje.

Podczas zawodów można było podziwiać młodych zawodników z najsłynniejszych polskich klubów. – Przyjechały do nas najbardziej rozpoznawalne piłkarskie marki w naszym kraju, takie jak: Legia Warszawa, Lech Poznań, Śląsk Wrocław, Jagiellonia Białystok, Zagłębie Lubin, Pogoń Szczecin, Lechia Gdańsk, Górnik Zabrze - mówi Bartłomiej Malesza, prezes AP Brzeg Dolny – Poza tym wystąpili chłopcy z FC Wrocław Academy oraz oczywiście nasza drużyna – dodaje.

Młodzicy tylko z nazwy

Pomimo młodego wieku, na boiskach nie zabrakło determinacji i woli walki. Już pierwszy mecz obfitował w mnóstwo emocji. W sobotnim spotkaniu otwierającym turniej, naprzeciwko siebie stanęli młodzi adepci sztuki piłkarskiej z Legii Warszawa i Lecha Poznań. Drużyny, których rywalizacja zawsze przynosi dużo emocji, nie zawiodły kibiców. Zobaczyliśmy walkę o każdy centymetr boiska i zaangażowanie godne największych gwiazd. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lecha 1:0. W innych meczach grupowych Lechia Gdańsk zremisowała ze Śląskiem Wrocław (2:2), a Pogoń Szczecin ograła Górnika Zabrze (2:0). Po pierwszym dniu rywalizacji, do grupy walczącej o zwycięstwo zakwalifikowały się: Pogoń Szczecin, FC Wrocław Academy, Jagiellonia Białystok, Lech Poznań i Zagłębie Lubin.
W niedzielę, po regeneracji sił, wszystkie drużyny ponownie pojawiły się na boiskach Stadionu Miejskiego w Brzegu Dolnym, aby stanąć do bezpośredniej walki o puchar.

Po pełnych emocji spotkaniach, na najwyższym stopniu podium znaleźli się piłkarze Pogoni Szczecin. Wyprzedzili Lecha Poznań i Jagiellonię Białystok. – Bardzo się cieszymy ze zwycięstwa, tym bardziej, że poziom był bardzo dobry – mówi Kazimierz Biela, honorowy prezes Akademii Piłkarskiej Pogoń Szczecin – Często jeździmy na turnieje, ale rzadko się zdarza, żeby w jednym miejscu pojawiło się aż 8 ekstraklasowych drużyn. To duży sukces turnieju organizowanego po raz pierwszy w Brzegu Dolnym – dodaje.

Gwiazdy na trybunach

Emocje były nie tylko na boisku. Z trybun, swoich następców oklaskiwali zawodowi piłkarze. Wśród kibiców można było dojrzeć m.in. Jakuba Słowika, Dominika Budzyńskiego oraz Mariusza Pawelca ze Śląska Wrocław. Ten pierwszy została ambasadorem zawodów. - Naprawdę było na co popatrzeć, sam widziałem kilku chłopaków, którzy mogą zrobić dużą karierę – mówi Jakub Słowik, bramkarz Śląska Wrocław i ambasador turnieju. – Takie wydarzenia są bardzo potrzebne, dzięki nim młodzi piłkarze nie tylko konfrontują się z rówieśnikami, ale też nabierają pewności siebie – dodaje. Większość drużyn już teraz zadeklarowało, że za rok również pojawią się w Brzegu Dolnym, aby powalczyć o zwycięstwo w kolejnej edycji turnieju. Poza Akademią Piłkarską w Brzegu Dolnym oraz firmą Micoled, w organizację turnieju zaangażowali się także: miasto i gmina Brzeg Dolny, Kompleks Hotelowo-Sportowy Rokita, firma Lange Łukaszuk, agencja reklamowa 3R oraz firma Gardenia.

Klasyfikacja końcowa Turnieju Piłkarskiego MicoCup:

1.    Pogoń Szczecin
2.    Jagiellonia Białystok
3.    Lech Poznań
4.    Zagłębie Lubin
5.    FC Wrocław Academy
6.    Lechia Gdańsk
7.    Legia Warszawa
8.    Śląsk Wrocław
9.    Górnik Zabrze
10.    AP Brzeg Dolny

ip

fot. Krzysztof Plichta/materiały prasowe

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama