Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Żądza rewanżu

2010-09-09

 W sobotę, 11 września, o godzinie 15:00 na mieszczącym się w Bielawie przy ulicy Sportowej stadionie Bielawianka rozegrane zostanie spotkanie półfinałowe Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego II. W spotkaniu o awans do finału drugoligowych rozgrywek, a zarazem awans do PLFA I zmierzą się Bielawa Owls i 1.KFA Fireballs Wielkopolska.

Gospodarze sobotniego meczu mieli blisko miesiąc na regenerację i przygotowanie do tego spotkania o wysoką stawkę. Dzięki temu, że Sowy, z kompletem zwycięstw, zajęły pierwsze miejsce w Grupie Zachodniej PLFA II miały przywilej pauzowania w rundzie dzikich kart.

Drużyna 1.KFA Fireballs Wielkopolska takiego komfortu nie miała. Po zajęciu trzeciego miejsca w sezonie zasadniczym w ramach spotkań w Grupie Zachodniej PLFA II poznanianie w pierwszej rundzie play-off, w stolicy, zmierzyli się z drugą drużyną Grupy Wschodniej - Warsaw Spartans. Rozegrany w sobotę 4 września mecz miał dramatyczny przebieg. Na początku czwartej kwarty Spartanie prowadzili 18:7. W ostatniej części spotkania ciężar gry wziął jednak na siebie rozgrywający Willie Sheird zdobywając dwa przyłożenia po akcjach biegowych, co pozwoliło Fireballs wywalczyć awans do półfinału drugiej ligi.

W tym sezonie półfinałowi rywale mierzyli się już ze sobą - 31 lipca w Bielawie Sowy rozgromiły poznanian 72:0, bezsprzecznie dominując w każdym aspekcie gry. Tak wysoka porażka w sezonie zasadniczym wcale, zdaniem Wojciecha Andrzejczaka, prezesa 1.KFA Fireballs Wielkopolska, nie stawia zespołu przyjezdnego na straconej pozycji - W play-off nie liczą się osiągnięcia z sezonu regularnego, zatem nie ma co rozpamiętywać meczu z lipca tylko spokojnie przygotować się  na sobotę. Tym razem  możemy zagrać tylko lepiej, poza tym plusem naszej obecnej sytuacji jest to że to na Owls ciąży presja, to oni muszą wygrać my możemy.  Wielu fachowców nie daje nam szans, jednak na tym polega piękno futbolu, że nie zawsze to faworyt wygrywa. Poza tym nie raz już okazywało się że wielkopolska wiara potrafi czynić cud. Liczę więc na zacięte, czyste zawody, a zwycięzcą niech będzie drużyna lepsza tego dnia.

Mające za sobą znakomity sezon zasadniczy występujący w szeregach bielawian Amerykanin Desmond Jordan podchodzi do spotkania z respektem dla rywali - Nagranie z meczu z Fireballs oglądałem chyba ze sto razy, rozmawiałem też z przedstawicielami innych drużyn na temat ich stylu gry. Podchodzimy do tego spotkania bardzo poważnie i na pewno nie zlekceważymy rywala.

W meczu rundy dzikich kart w Fireballs zawiodła formacja ataku, która tylko w otwierającej mecz serii ofensywnej potrafiła przemaszerować z piłką ponad 50 jardów w stronę pola punktowego rywali. Jednak z tak mocnym rywalem jak Sowy z Bielawy wszyscy zawodnicy muszą zagrać perfekcyjnie -  W mojej ocenie wszystkie trzy formacje wymagają dopracowania i jeśli chcemy wygrać w sobotę musimy zagrać zdecydowanie lepiej niż ze Spartans - komentuje Andrzejczak. - Nie można redukować sobotniego meczu do konfrontacji duetów Desmond Jordan i D'Andre Faison oraz Willie Sheird i Delmonte Blackwell. W składach obu drużyn jest wielu świetnych zawodników. Ważna będzie dyspozycja całego zespołu, koncentracja i konsekwencja w kluczowych momentach - dodaje Andrzejczak.

Recepta gwiazdora bielawian Desmonda Jordana na zwycięstwo w najważniejszym w historii działalności obu klubów, które zmierzą się z sobotnim spotkaniu, jest prosta - Wygra ta drużyna, która nie będzie traciła piłki, a będzie w stanie wymuszać straty rywali.

Zwycięzca meczu półfinałowego automatycznie zagwarantuje sobie prawo występu w PLFA I w przyszłym sezonie. Dodatkowo triumfator wystąpi w meczu finałowym PLFA II, który zostanie rozegrany w weekend 25-26 września.

Przegrany zachowa szansę awansu do pierwszej ligi, jednak droga do celu nie będzie łatwa. Drużyna ta będzie musiała najpierw wygrać w meczu o trzecie miejsce, a później na wyjeździ zmierzyć się w spotkaniu barażowym z ostatnią drużyną PLFA I - Zagłębie Steelers Interpromex.

Czy Fireballs zapomną o dotkliwej porażce i będą w stanie nawiązać równorzędną walkę z faworytem z Bielawy? Czy Sowy będą kontynuowały swoją dominację w tegorocznych rozgrywkach?

O tym przekonamy się w sobotę, podczas meczu na wypełnionym po brzegi żywiołowo reagującymi kibicami Owls stadionie Bielawianka.

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama