Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Zapowiedź meczu USA - Polska

2010-10-09

 Już w niedzielę reprezentacja Polski rozegra swoje kolejne towarzyskie spotkanie w ramach przygotowań do turnieju finałowego Euro 2012. Tym razem przeciwnikiem Biało-Czerwonych będzie zespół USA. Mecz rozpocznie się o godzinie drugiej w nocy czasu polskiego.

Przełamać bardzo niekorzystną serię sześciu meczów bez wygrane j- to będzie najważniejszy cel podczas tego spotkania. Ostatnie wygrane spotkanie przez Polaków miało miejsce ponad pół roku temu, w meczu z Bułgarią (2:0). Jak na zatrzymanie tak nieszczęśliwej serii, rywal dość wymagający. W rankingu FIFA przepaść pomiędzy oboma reprezentacjami jest ogromna. Amerykanie byli także uczestnikami tegorocznego mundialu, w którym doszli do 1/8 finału, ulegając jedynie reprezentacji Ghany.

 

Polacy rozpoczną mecz w dosyć eksperymentalnym zestawieniu. Do USA nie polecieli zmagający się z kontuzjami Sebastian Boenisch, Arkadiusz Głowacki i Ireneusz Jeleń. Nie zobaczymy także Macieja Sadloka oraz Dariusza Dudki, którego w ostatniej chwili nie puściło Auxerre. Na środku obrony zobaczymy więc najprawdopodobniej 30-letniego Pietrasiaka, dla którego będzie to dopiero drugi mecz w kadrze. Na lewej stronie zagra Łukasz Mierzejewski.

 

Jako defensywni pomocnicy raczej na pewno zagrają Murawski z Matuszczykiem. Przed nimi zagra ktoś z dwójki Adrian Mierzejewski - „Ludo" Obraniak. Na skrzydłach tradycyjnie już Lewandowski oraz Błaszczykowski. Jako wysuniętego napastnika zobaczymy Andrzeja Niedzielana, który zastępuje na tej pozycji Ireneusza Jelenia. Możliwy wydaje się być również wariant bez super strzelca Korony. Do ataku zostałby wtedy przesunięty „Lewy" a na skrzydle zagrałby Obraniak.

Jak nasz zespół poradzi sobie z konsekwentnie budowaną od lat reprezentacją USA? Przekonamy się w nocy z soboty na niedzielę. Mimo dość nietypowej pory zapraszamy wszystkich do kibicowania.

USA - Polska, niedziela, godz. 2:00, TVP 1

Przewidywany skład Polaków:
Artur Boruc - Łukasz Piszczek, Michał Żewłakow, Dariusz Pietrasiak, Łukasz Mierzejewski - Jakub Błaszczykowski, Rafał Murawski, Adam Matuszczyk, Robert Lewandowski - Ludovic Obraniak, Andrzej Niedzielan

MaSZ

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama