1/4 finału: zwycięstwo Romy, remis w Londynie

2007-04-05

Z kwaśnymi minami wyjeżdżali z Rzymu piłkarze Manchesteru United. "Czerwone Diałby" przegrały w 1/4 finału Ligi Mistrzów z AS Roma 1:2. W rewanżu MU czeka trudna przeprawa, bo po zwycięstwie u siebie, Romie do awansu wystarczy nawet bezbramkowy remis. W drugim środowym spotkaniu, Chelsea Londyn zremisowała z Valencią 1:1.

Przed meczem w Rzymie, trener MU Alex Ferguson miał spore kłopoty. Kontuzje przetrzebiły mu szeregi obrońców. Przez urazy nie mogli zagrać Nemanja Vidić, Gary Neville, Mikael Silvestre. Do Włoch nie pojechał też kurujący się Park Ji-Sung. I choć problemy z obroną udało się Sir Alexowi jakoś rozwiązać, to pech w stolicy Włoch jego drużyny nie opuścił. Jeszcze w pierwszej połowie czerwoną kartkę zarobił Paul Scholes i Anglicy przez niemal cały mecz musieli sobie radzić grając w osłabieniu.

To zaważyło na losach spotkania. Roma, grająca od pierwszych minut bardzo ofensywnie, po zejściu Scholesa zaczęła poczynać sobie jeszcze odważniej. I tuż przed końcem pierwszej połowy rzymianie zwieńczyli swoje wysiłki golem. W 44. minucie Edwina van der Saara pokonał Rodrigo Taddei.

Manchester wyrównał po godzinie gry. Remisową bramkę dla MU zdobył, wieńcząc ładny zespołowy kontratak, Wayne Rooney. To był jednak jedyny szczęśliwy dla Anglików moment w meczu. Chwilę później Roma sprowadziła ich na ziemię, obejmując prowadzenie po bramce Vucinicia. Jak się okazało, strzał Czarnogórca ustalił wynik meczu.

Tomasz Kuszczak (MU) cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

W trakcie meczu doszło do starć fanów MU z policją. Rannych zostało 19 angielskich kibiców. Niespokojnie było też pod stadionem. Włoska policja musiała interweniować, by uspokoić krewkich Anglików.

W drugim środowym meczu, Chelsea Londyn zremisowała z Valencią 1:1. Pierwszą bramkę meczu zdobyła Valencia. Gdy na zegarze wskazał 30. minutę gry, fenomenalnym strzałem tuż sprzed lewego narożnika pola karnego popisał się David Silva. Bramkarz Chelsea, Petr Cech, wyciągnął się jak struna, ale nawet nie dotknął piłki. Futbolówka gładko wylądowała w okienku jego bramki.
"The Blues" wyrównali tuż po rozpoczęciu drugiej połowy. W 53. minucie nie popisał się bramkarz Valencii, Santiago Canizares. Najpierw źle wybił piłkę z pola karnego i oddał Chelsea akcję "za darmo", a po chwili wyszedł zbyt daleko z bramki i Didier Drogba bez problemów go przelobował.