Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Orange Ekstraklasa nie wystartuje w terminie?

2007-07-21

Zaplanowana na 27 lipca I kolejka OE może nie dojść do skutku. Niejasne sprawy licencyjne oraz wyjazd do USA Wisły Kraków prawdopodobnie sprawi, iż mecze zostaną przełożone.

"W związku z przedłużającym się procesem licencyjnym, toczącym się przed organami Polskiego Związku Piłki Nożnej dotyczącym klubów Ruch Chorzów oraz Polonia Bytom, oświadczeniem Bronisława Tomaszewskiego, członka Prezydium Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy Polskim Komitecie Olimpijskim dotyczącym możliwości wstrzymania wykonalności orzeczenia dyscyplinarnego PZPN w sprawie dotyczącej degradacji klubu Górnik Łęczna, jak również zapowiedzianymi na najbliższy czwartek decyzjami Wydziału Dyscypliny w sprawie Zagłębia Sosnowiec Ekstraklasa SA informuje, iż istnieje realne zagrożenie, że ustalona na dzień 27 lipca inauguracja rozgrywek Orange Ekstraklasy nie odbędzie w zaplanowanym terminie" - głosi wydane w sobotę oświadczenie Ekstraklasy SA.

"W tej sytuacji Ekstraklasa SA przychyliła się do prośby krakowskiego klubu i wyraziła zgodę na zmianę terminu inauguracyjnego spotkania ligowego z Górnikiem Zabrze. Dalsze decyzje odnośnie pozostałych spotkań pierwszej kolejki Orange Ekstraklasy zostaną podjęte na początku przyszłego tygodnia po konsultacjach ze stacją Canal+ oraz po zapoznaniu się z postanowieniami PZPN w sprawach licencyjnych i dyscyplinarnych oraz stanowiskiem Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu dotyczącym degradacji Górnika Łęczna" - napisano w oświadczeniu.

Przypomnijmy, iż niedopuszczony do Ekstraklasy Ruch Chorzów gotów jest dochodzić swoich spraw nawet w UEFA. Decyzja o jego grze w I lidze zapadnie w poniedziałek. Podobnie rzecz się ma z decyzją ws. Polonii Bytom.

Zagłębie Sosnowiec, aby już nie mieszać w składzie OE, ukarane zostało grzywną finansową i odjęciem 10 punktów na starcie sezonu. Kary te mają związek z aferą korupcyjną, w której uczestniczył klub ze Śląska.

Z kolei Górnik Łęczna decyzję PZPN o relegacji zaskarżył do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu. Według członka prezydium Trybunału, Bronisława Tomaszewskiego, wniosek klubu z Lubelszczyzny prawdopodobnie zostanie uznany. Oznacza to tyle, iż Górnik będzie mógł przystąpić do gry w Orange Ekstraklasie.

Wiadomo już, iż zarząd Ekstraklasy SA przychylił się do wniosku Wisły Kraków o przełożenie jej meczu inauguracyjnego z Górnikiem Zabrze, w związku ze wcześniej zaplanowanym wylotem "Białej Gwiazdy" na prestiżowy turniej do USA. Niezależnie zatem od ostatecznej decyzji co do całej I kolejki, mecz Wisła - Górnik nie odbędzie się.

Całość tych wszystkich wydarzeń można podsumować jednym zdaniem. Choć czas mija, w polskiej piłce ciągle cyrk i bałagan... Smutne, ale jakże prawdziwe.

- cytaty za gazeta.pl

Tomek Szuchta
(tomek.szuchta@dlastudenta.pl)Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
video
FB dlaMaturzysty.pl reklama