1/8 Pucharu UEFA - wyniki

2007-02-15

W ¶rodę odbyły się pierwsze spotkania 1/8 Pucharu UEFA. Nie obyło się bez kilku niespodzianek.

Największe zaskoczenie przyniósł mecz w Tel Awiwie. Tamtejszy Hapoel pokonał Glasgow Rangers 2:1. Bramki dla Hapoelu strzelili Toema (43.) i Doego (76.). Rangers odpowiedzieli golem Novo (53.).

Niespodziewanie okazałe jest zwycięstwo Werderu Brema nad Ajaxem Amsterdam. Bremeńczycy wygrali 3:0, a wszystkie bramki padły w drugiej połowie spotkania. Na listę strzelców wpisali się Mertesacker (48.), Naldo (54.) i Frings (71.). Ajax niemal przez cały mecz grał w osłabieniu, w 23. minucie spotkania czerwon± kartk± ukarany został Lindenbergh.

Grad bramek obejrzeli kibice w Stambule. Fenerbahce zremisowało z holenderskim AZ Alkmaar 3:3. Bramki dla Turków zdobyli Tümer (28., 75.)i Tuncay (67.). Alkmaar odpowiedziało trafieniami De Zeeuwa (15.), Jennera (62.), Boukhariego (63.).

Przeciętnie wypadli niedawni rywale Wisły Kraków w fazie grupowej pucharu. AS Nancy zremisowało w Doniecku z Szachtarem 1:1 (Mariusz Lewandowski cały mecz spędził na ławce rezerwowych Szachtara), a Blackburn Rovers przegrało w Leverkusen z Bayerem 2:3.

¦rodowe mecze 1/8 Pucharu UEFA

CSKA Moskwa - Maccabi Hajfa 0:0
Szachtar Donieck - AS Nancy 1:1 (0:0)
Girondins Bordeaux - Osasuna Pampeluna 0:0
Bayer Leverkusen - Blackburn Rovers 3:2 (2:1)
Fenerbahce Stambuł - AZ Alkmaar 3:3 (1:1)
Hapoel Tel Awiw - Glasgow Rangers 2:1 (1:0)
Werder Brema - Ajax Amsterdam 3:0 (0:0)
Livorno Calcio - Espanyol Barcelona 1:2 (0:1)
AEK Ateny - Paris St. Germain 0:2 (0:1)
Benfica Lizbona - Dinamo Bukareszt 1:0 (0:0)

W czwartek rozegrane zostan± kolejne mecze 1/8 finału Pucharu:

Spartak Moskwa - Celta Vigo
Steaua Bukareszt - Sevilla FC
SC Braga - FC Parma
SV Zulte-Waregem - Newcastle United
RC Lens - Panathinaikos Ateny

Wolny los uzyskała drużyna Tottenham Hotspur. Anglicy w 1/8 finału zagrać z Feynoordem Rotterdam, jednak Holendrzy zostali wykluczeni z Pucharu UEFA za burdy swoich kibiców w meczu z Nancy. Nadzieję na zast±pienie Feynoordu miała Wisła Kraków, jednak ostatecznie UEFA przyznała Tottenhamowi wolny los.