Algieria - Słowenia 0:1

2010-06-07

W drugim meczu grupy C M¦ RPA 2010 Słowenia pokonała Algierię 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Robert Koren.

To był jak do tej pory chyba najnudniejszy mecz turnieju. Obie ekipy długimi fragmentami prezentowały się niemrawo, na co wpływ mogła mieć również upalna pogoda w Polokwane.

Pierwsz± groĽn± akcję mieli Algierczycy, ale potężny strzał Belhadja Handanović obronił. Potem do głosu doszli Słoweńcy, lecz groĽne wrzutki Birsy i Kirma nie zostały zamienione na bramki. W pierwsze połowie brakowało dobrych sytuacji i sędzia zakończył t± czę¶ć gry.

Wydarzeniem drugiej połowy było z pewno¶ci± bezmy¶lne zachowanie napastnika Algierii, Abdelkadera Ghezzala. Ten, zaraz po wej¶ciu, dostał żółt± kartkę za faul, a parę minut póĽniej drug± za głupie zagranie ręk± w polu karnym. Piłkarze z Maghrebu kończyli zatem starcie w dziesięciu.

Drugim negatywnym bohaterem okazał się bramkarz Faouzi Chaouchi. W 79. minucie fatalnie interweniował po strzale z dystansu Roberta Korena i to wła¶nie przez niego Algieria straciła gola, który, jak się się potem okazało, dał Słoweńcom upragnione zwycięstwo.

Algieria - Słowenia 0:1 (0:0)
Robert Koren (79.)

Żółte kartki: Abdelkader Ghezzal, Hassan Yebda - Aleksander Radoslavljevic, Andrej Komac.
Czerwona kartka (za drug± żółt±): Abdelkader Ghezzal (73.)
Sędzia: Carlos Alberto Batres (Gwatemala)
Widzów: 30 325

Algieria: Faouzi Chaouchi - Madjid Bougherra, Rafik Halliche, Anthar Yahia, Nadir Belhadj - Karim Matmour (80. Rafik Saifi), Hassan Yebda, Mehdi Lacen, Karim Ziani - Foued Kadir (82. Adlane Guedioura), Rafik Djebbour (58. Abdelkader Ghezzal).

Słowenia: Samir Handanović - Miso Brecko, Marko Suler, Bostjan Cesar, Bojan Jokić - Valter Birsa (84. Nejc Pecnik), Robert Koren, Aleksander Radoslavljević (87. Andrej Komac), Andraz Kirm - Zlatko Dedić (52. Zlatan Ljubijankić), Milivoje Novaković.