Argentyna - Nigeria 1:0

2010-06-07

Argentyna zaczęła M¦ RPA 2010 od trzech punktów. W Johannesburgu podopieczni Diego Maradony pokonali Nigerię 1:0.

Nie było to łatwe spotkanie dla Albicelestes, chociaż z drugiej strony jego wynik zdecydowanie nie oddaje przebiegu. Południowoamerykańska kadra rz±dziła bowiem na placu gry niepodzielnie i miała mnóstwo okazji do zdobycia gola. Bohaterem okazał się jednak Victor Enyeama, który bronił w wielu nieprawdopodobnych sytuacjach.

Mecz zacz±ł się ¶wietnie dla Argentyny, która mogła prowadzić już w 1. minucie, lecz Messi, Higuain i Tevez nie wykorzystali swoich okazji. Wyręczył ich Gabriel Heinze, pakuj±c piłkę do siatki wspaniałym szczupakiem.

Potem rozpoczęła się dalsza czę¶ć kanonady. Najczę¶ciej uderzał bardzo aktywny w tej czę¶ci gry Lionel Messi, jednak każda piłka była skutecznie odbijana przez golkipera Nigerii. Swoje kolejne okazje miał też Higuain, lecz tego dnia był wyj±tkowo nieskuteczny.

Druga połowa wygl±dała bardzo podobnie. Na gola wci±ż polował Messi, ale dzi¶ wyj±tkowo nie miał szczę¶cia, bo albo zatrzymywał go Enyeama, albo piłkę w ostatniej chwili wybijali mu spod nóg nigeryjscy obrońcy. Podopieczni Larsa Lagerbacka poważnie zagrozili bramce Romero tylko raz, gdy potężnym strzałem z daleka popisał się Obafemi Martins. Golkiper AZ Alkmaar obronił jednak instynktownie bombę snajpera Orłów.

Argentyna - Nigeria 1:0 (1:0)