Azarenka z Na Li w finale Australian Open

2013-01-24

W finale wielkoszlemowego turnieju Australian Open zagra liderka światowego rankingu WTA Victoria Azarenka i pogromczyni Agnieszki Radwańskiej Chinka Na Li.

Białorusinka w półfinale spotkała się z niespodzianką turnieju Sloane Stephens. Mimo słabej gry potrafiła pokonać młodą Amerykankę. Azarenka w tym meczu nie serwowała najlepiej, a także popełniła wiele niewymuszonych błędów. Za to dobrze prezentowała się jej gra przy siatce. Stephens przegrała wynikiem 1:6, 4:6, lecz ze swojego występu w całym turnieju na pewno może być zadowolona.

Zaskoczeniem był wynik drugiego meczu półfinałowego, w którym Na Li pokonała Marię Szarapową. Rosjanka od samego początku imprezy wyglądała bardzo pewnie. Wygrywała z rywalkami wysoko, żadna z przeciwniczek nie sprawiła jej najmniejszego problemu. Chinka zaprezentowała jednak świetny tenis i w obu setach pokonała Szarapową do 2.

Tego samego dnia rozegrany został również jeden półfinał singla mężczyzn. Lider światowego rankingu ATP po raz trzeci z rzędu dotarł do finału turnieju rozgrywanego na kortach w Melbourne Park. Novak Djoković zagrał świetny mecz i w trzech setach pokonał Hiszpana Davida Ferrera. Serb dobrze serwował, praktycznie nie popełniał błędów oraz przeprowadzał wspaniałe akcje, z których jego rywal nie miał szans wyjść zwycięsko.