Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Duet Kubot-Melo wygrał Wimbledon! [WIDEO]

2017-07-17

Polsko-brazylijski duet pokonał Olivera Maracha i Mate Pavicia i sięgnął po pierwsze miejsce Deblu Wimbledon 2017! Stawka była wysoka, a napięcie, jakie towarzyszyło zawodnikom w finale, najlepiej ukazuje nagranie, z ich emocjonalna reakcją.

Łukasz Kubot, od 2001 roku reprezentant polski w Pucharze Davisa, do tej pory był głównie znany ze swojego zwycięstwa z 2014 roku w Australian Open oraz szesnastu triumfów w turniejach deblowych ATP World Tour. Teraz, dołożył do swojej kolekcji jedno z najcenniejszych trofeów możliwych do zdobycia przez Tenisistę - tytuł Wimbledoński!

Walka w deblu była niezwykle zażarta. Obydwie pary prezentowały bardzo wysoki poziom, nie tylko techniczny ale i ludzki. W pewnym momencie Kubot odbił piłkę ręką, zamiast rakietą i natychmiast się do tego przyznał. Rywalizujący, nie zapominali też, o przeprosinach, za przypadkowe trafienia w siebie piłką.

Oliver Marach, to w końcu bardzo dobry znajomy Łukasza Kubota. Jeszcze przed meczem, stwierdził, przyjdzie mu się mierzyć z obecnie najlepszą parą na świecie. Obaj panowie, znają się dobrze nie tylko prywatnie, ale też i sportowo, gdyż wcześniej grali w parze na niejednym turnieju, więc wiedzieli, czego mogą się po sobie spodziewać.
Partner Kubota, Marcelo Melo, uważa, że zwycięstwo zawdzięczają nastawieniu: Uważam, że kluczem było pozostanie silnym mentalnie(…), Powiedziałem Łukaszowi, że to po prostu kolejna bitwa, trzy mamy już za sobą i kolejną również wygramy.

Zwycięski Duet był w tym sezonie niepokonany. Łukasz Kubot, nie krył zadowolenia i emocji, jakie towarzyszyły triumfowi: Ciarki mnie przechodziły, kiedy ludzie klaskali. A to, co działo się po ostatniej piłce... tego się nie da opisać. Zdecydowanie, tym bardziej, patrząc na reakcję jego i jego partnera widoczną na nagraniu poniżej. Dzisiaj stał się cud, dziękuję wszystkim i dedykują to tym, którzy zawsze mi pomagali. Łukasz Kubot i Marcelo Melo, zostali pierwszymi mistrzemi Wimbledonu ze swoich krajów, w Erze Open. Dla obydwu jest to także drugi tytuł wielkoszlemowy.fot. Marianne Bevis/flickr.com

KSK

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama