Bandyci z Warszawy przerywają mecz w Wilnie

2007-07-08

Do ogromnego skandalu doszło w Wilnie, podczas meczu Pucharu Intertoto między Vetrą Wilno i Legią Warszawa. Agresywni pseudokibice z Warszawy w przerwie meczu zaatakowali policję i zdemolowali stadion. Sędziowie zdecydowali się przerwać spotkanie i ukarać Legię walkowerem.

To był debiut Jana Urbana jako trenera Legii w oficjalnym meczu. Warszawscy pseudokibice sprawili, że nowy szkoleniowiec będzie wspominał to spotkanie jak najgorzej. Vetra do przerwy prowadziła z Legią 2:0. Druga część meczu już się nie odbyła. W przerwie grupa agresywnych chuliganów z Warszawy wtargnęła na boisko i zaatakowała policję. Ta odpowiedziała gazem łzawiącym i gumowymi kulami. Awantura trwała prawie pół godziny, zanim bandyci nazywający się kibicami zostali wypchnięci poza stadion.

Stadion Vetry został poważnie uszkodzony. Pseudokibice wyrwali wiele plastikowych krzesełek, zniszczyli bandy reklamowe, nie oszczędzili nawet bramki, przewracając ją na ziemię. Sędziowie, po opanowaniu zamieszania, zdecydowali o przyznaniu walkowera Litwinom. Legię zaś czeka ogromna kara finansowa, a może nawet wykluczenie z europejskich rozgrywek.

Zobacz film z zamieszek w Wilnie:

Vėtra Wilno - Legia Warszawa 2:0
Severino (8.), Dejan Milošeski (45.).

Vėtra Wilno: Stanisław Kozyriew - Pedro, Andrius Skerla, Marijan Budimir, Andriej Usaczew - Egidijus Juška, Blagoj Božinovski, Mindaugas Panka, Maksut Azizi - Dejan Milošeski, Severino.

Legia Warszawa: Jan Mucha - Grzegorz Bronowicki, Iñaki Astiz Ventura, Dickson Choto, Jakub Wawrzyniak - Miroslav Radović, Aleksandar Vuković, Roger, Marcin Smoliński - Bartłomiej Grzelak, Maciej Korzym.

Mecz przerwany po pierwszej połowie i zweryfikowany jako walkower 3:0 dla Vetry Wilno.