Błaszczykowski połamany

2008-10-27

O wielkim pechu może mówić Jakub Błaszczykowski. Polak skończył mecz z Hethą Berlin ze złamanym nosem.

Do zdarzenia doszło w 17. minucie meczu Borrusia Dortmund - Hertha Berlin. Błaszczykowski zastawiał się w walce o piłkę. Rywal przypadkowo trafił Polaka łokciem w twarz. Uderzenie okazało się, niestety dla Błaszczykowskiego, skuteczne. Nasz piłkarz schodził z boiska z twarzą we krwi. Opatrywanie nie pomogło i Polaka zastąpił Alexander Frei.

Borrusia bez swojego lidera nie dała rady Herthcie. Mecz zakończył się wynikiem 1:1. W 31. minucie gola dla berlińczyków strzelił Cicero, wyrównał w 71. minucie wyrównał Sebastian Kehl. Po dziewięciu kolejkach, Borrusia ma 14 punktów i zajmuje 8. miejsce w tabeli Bundesligi.

Nie wiadomo jeszcze, czy Błaszczykowski będzie musiał pauzować. Prawdopodobnie Polak będzie przez jakiś czas występował ze specjalną maską ochronną na twarzy.