Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Bolid Red Bull Racing na rekordowej wysokości!

2011-10-13

Neel Jani poprowadził bolid Red Bull Racing przez słynną przełęcz Khardung-La na rekordowej wysokości 5 602 metrów!

Podczas gdy Sebastian Vettel zapewnił sobie drugie z rzędu Mistrzostwo Świata Formuły 1, stając się tym samym najmłodszym, podwójnym Mistrzem Świata w historii, zespół Red Bull Racing nie próżnował i bił kolejne rekordy - tym razem w Indiach.

Panujący drużynowi mistrzowie świata nie przestają nas zadziwiać i wciąż wznoszą F1 na kolejne, wyższe poziomy...i to dosłownie wyższe! Neel Jani poprowadził bolid Red Bull Racine przez słynną przełęcz Khardung-La na rekordowej wysokości 5 602 metrów! Ta najwyżej położona przejezdna droga na świecie leży w indyjskiej części Himalajów, nieopodal miasta Leh. Świat Formuły 1 nigdy wcześniej nie był świadkiem przejażdżki wyścigowego bolidu po tak wyzywającym i trudnym terenie!
 
Zaledwie tydzień po tym, jak kierowca Red Bull Racing - Australijczyk Daniel Ricciardo, olśnił Nowe Delhi swoimi umiejętnościami i niesamowitą techniką jazdy, Neel Jani zapisał się na stałe w historii F1.  Północ Indii to dość ekstremalny, jak na jazdę bolidem, region Indii. Podczas  podróży na szczyt, Neel minął słynny klasztor TIkse, zatrzymał się koło stupy Shanti oraz zmierzył się z słynnymi drogami South Pullu. Na swojej drodze, dwudziestoośmioletni Szwajcar został także serdecznie przywitany przez premiera stanu Dżammu i Kaszmiru - Omara Abdullaha.

Anthony Ward, szef marki Red Bull Racing powiedział: 'To coś w rodzaju testamentu załogi inżynierów Red Bull Racing - nigdy wcześniej bolid F1 nie znalazł się na wysokości  5 602 metrów, startując z poziomu 3 353 metrów i przemierzając wcześniej tak trudną trasę. Również logistycznie, ten projekt potwierdza nieustanne zaangażowanie teamu Red Bull Racing, który wciąż przesuwa granice tego sportu'

Mimo iż Neel Jani ma dopiero 27 lat i można nazwać go weteranem podobnych projektów - wcześniej 'zaliczył' południowoafrykańską Górę Stołową - to z pewnością na długo zapamięta indyjską wyprawę. 'Spośród wszystkich miejsc na świecie, po których jeździłem to przełęcz Khardung La zrobiła na mnie największe wrażenie. Himalaje są wspaniałe, nigdy tego nie zapomnę!'

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama