Copa America: Argentyna i Paragwaj w ćwierćfinale

2007-07-03

Argentyna i Paragwaj dołączyły do Meksyku w gronie ćwierćfinalistów Copa America. Argentyna zapewniła sobie awans zwycięstwem nad Kolumbią, a Paragwaj ma pewne miejsce w 1/4 finału po wygranej nad USA.

Argentyńczycy wygrali z Kolumbią okazale, bo aż 4:2. Co ważniejsze, rozmontowanie rywala przyszło podopiecznym Alfio Basile dość łatwo. Pierwszego gola meczu strzeliła co prawda Kolumbia (Perea w 10. minucie), ale Argentyńczycy nie kazali długo czekać na wyrównanie. W 20. minucie Hernan Crespo zamienił na bramkę rzut karny. Sędzia Carlos Simon orzekł "jedenastkę" po faulu na Leo Messim.

Crespo strzelił gola, ale wszystko wskazuje na to, że było to ostatnie trafienie napastnika Interu Mediolan w turnieju. Chwilę po wykonaniu rzutu karnego, Argentyńczyk kulejąc zszedł z boiska. 31-letni Crespo doznał kontuzji kolana i zanosi się, że w pozostałych meczach Copa America już nie zagra.

Dzieła zniszczenia Kolumbii dopełnił rewelacyjny jak dotąd Juan Roman Riquelme. Piłkarz Boca Juniors strzelił dwa gole w 10 minut, dzięki czemu Argentyna prowadziła do przerwy 3:1. Po zmianie stron, piłkarze Alfio Basile spokojnie kontrolowali przebieg spotkania. Co prawda w 73. minucie Castrillon zdobył dla Kolumbii bramkę kontaktową, ale tego wieczora Kolumijczyków nie było stać na więcej. W 90. minucie Diego Milito strzelił czwartą bramkę dla Argentyny, ustalając wynik spotkania.

Argentyna - Kolumbia 4:2 (3:1)
Bramki: Crespo (20. - karny), Riquelme (34., 45.), D.Milito (90.) - Perea (10.), Castrillon (73.).

Argentyna: Roberto Abbondanzieri - Javier Zanetti, Roberto Ayala, Gabriel Milito, Gabriel Heinze - Juan Verón (80. Luis González), Javier Mascherano, Esteban Cambiasso - Juan Román Riquelme - Lionel Messi (84. Carlos Tévez), Hernán Crespo (21. Diego Milito).

Kolumbia: Miguel Calero - Gerardo Vallejo, Iván Córdoba, Luis Amaranto Perea, Javier Arizala - Fabián Vargas, John Viáfara (62. Jaime Castrillón), Jorge Banguero - David Ferreira (76. Macnelly Torres) - Hugo Rodallega, Edixon Perea (67. Andrés Chitiva).

Żółte kartki: Milito, Veron (Argentyna) - Perea, Arizala, Vargas, Banguero (Kolumbia).
Czerwona kartka: Vargas (90. - za drugą żółtą).
Sędziował: Carlos Simon (Brazylia).
Widzów: 35 000.

W drugim meczu grupy C, Paragwaj pokonał USA 3:1. Bramki dla Paragwaju zdobyli Barreto (30.), Cardozo (56.) i Cabinas (90.). Honorowego gola dla USA zdobył w 40. minucie Ricardo Clark.

Paragwaj i Argentyna z kompletem 6 punktów prowadzą w grupie C. Kolumbia i USA zaś w dotychczasowych meczach Copa America nie zdobyły punktu.

Paragwaj - USA 3:1 (1:1)
Bramki: Barreto (30.), Cardozo (56.), Cabinas (90.) - Clark (40.).