Copa America: Brazylia wraca do gry!

2007-07-02

Po porażce 0:2 z Meksykiem w pierwszym meczu grupowym Brazylijczycy stanęli przed koniecznością wygranej w kolejnym spotkaniu. Udało się. "Canarinhos" pokonali Chile 3:0, a hat-trickiem popisał się Robinho.

Od początku spotkania obrońcy mistrzowskiego trofeum starali się atakować, ale robili to dość nieporadnie. W międzyczasie kontuzji doznał boczny defensor Maicon, a zastąpił go Daniel Alves. W 36. minucie Vagner Love został sfaulowany w polu karnym, a "jedenastkę" na bramkę zamienił Robinho.

Od tego momentu podopiecznym Dungi grało się już dużo lepiej. Brazylia spokojnie kontrolowała przebieg spotkania, a Chilijczycy raczej bramce Doniego nie zagrażali. W 84. minucie meczu w polu karnym świetnie znalazł się Robinho i technicznym uderzeniem pokonał po raz drugi Claudio Bravo.

Trzy minuty później napastnik Realu Madryt zdecydował się na indywidualną akcję w swoim stylu i mocnym strzałem przy słupku ustalił wynik spotkania na 3:0, stając się zarazem bohaterem.

Brazylia w całym meczu nie zachwyciła. Chile jednak nie zmusiło graczy z Kraju Kawy do wielkiego wysiłku. W kolejnych spotkaniach obrońcy Pucharu Ameryki Południowej muszą zagrać jednak dużo lepiej, jeśli chcą myśleć o triumfie. Ostatnim przeciwnikiem pięciokrotnych mistrzów świata w grupie B będzie Ekwador,

Brazylia - Chile 3:0 (1:0)
Bramki: Robinho (36. - karny, 84., 87.).

Żółte kartki: Gilberto, Mineiro, Elano, Robinho (Brazylia) - Vargas, Contreras, Jara, Suazo (Chile).
Sędziował: Carlos Torres
Widzów: 52 tys.

Brazylia: Doni - Maicon (27. Daniel Alves), Juan, Alex, Gilberto - Gilberto Silva, Mineiro, Elano (77.  Josue), Anderson (46. Julio Baptista) - Robinho, Vagner Love.

Chile: Bravo - Ormeno, Fuentes, Riffo (54. Vargas), Contreras, Jara (46. Lorca), Sanhueza, Melendez (20. Iturra), Gonzalez, Valdivia, Suazo.

W drugim spotkaniu tej grupy Meksyk pokonał 2:1 Ekwador (Castillo, Bravo - Mendez), zapewniając sobie tym samym awans do ćwierćfinału.