Copa America: koniec fazy grupowej

2007-07-06

Zakończyła się faza grupowa Copa America. W ostatnich meczach tej części turnieju Argentyna pokonała Paragwaj, a Kolumbia odprawiła z kwitkiem USA.

Zwycięstwo Argentyny nad Pargawajem było skromne. Jedyną bramkę meczu strzelił w 79. minucie Javier Macherano, po precyzyjnym uderzeniu z 16 metrów. Mecz nie stał na zbyt wysokim poziomie. Oba zespoły zapewniły sobie wcześniej awans do ćwierćfinału.

Argentyna, dzięki zwycięstwu nad Paragwajem, jako jedyna drużyna skończyła rozgrywki grupowe bez porażki.

Także mecz Kolumbia - USA był pozbawiony stawki. Grano jedynie o to, by uniknąć niechlubnego miana najsłabszej drużyny w grupie. Ostatecznie, ostatnie miejsce przypadło Amerykanom. Kolumbia, po golu Jaime Castrillona, pokonali USA 1:0.

To był mecz bez historii. Kolumbia objęła prowadzenie już w 14. minucie. Później podopieczni Jorge Luisa Pinto spokojnie kontrolowali przebieg spotkania. Grający o nic Amerykanie nie wysilali się specjalnie i nie niepokoili za bardzo defensywy rywala.

Najciekawszym wydarzeniem tego meczu była czerwona kartka dla kolumbijskiego bramkarza, Robinsona Zapaty. Kolumbijski golkiper w 87. minucie został ukarany drugą żółtą kartką i musiał opuścić boisko. A że trener Pinto wykorzystał wcześniej limit zmian, między słupkami musiał stanąć napastnik Hugo Rodallega. To niecodzienne wydarzenie jest jedynym godnym zapamiętania momentem meczu Kolumbia-USA.

W poprzedniej edycji Copa America, Kolumbia zajęła czwarte miejsce. W tym roku Kolumbijczykom poszło zdecydowanie gorzej i po fazie grupowej muszą pakować walizki.

Faza grupowa Copa America zakończyła się. 7 lipca piłkarze rozpoczną walkę według pucharowej drabinki. 7 lipca odbędą się dwa mecze ćwierćfinałowe. Gospodarze turnieju, Wenezuelczycy, zagrają z Urugwajem, a Brazylia spotka się z Chile. Następne dwa spotkania zostaną rozegrane 8 lipca - Argentyna zagra z Peru, a Meksyk z Paragwajem.