Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Dudek już oficjalnie w Realu!

2007-07-20

To co od kilku dni w zasadzie było pewne, dzi¶ stało się faktem. Jerzy Dudek podpisał dwuletni kontrakt z mistrzem Hiszpanii i największym klubem w historii futbolu, Realem Madryt.

Dudek, który ostatnie sze¶ć lat spędził w FC Liverpool, jest pierwszym Polakiem w Realu w całej historii tego klubu. 58-krotny reprezentant kraju zarabiał będzie rocznie ok. 1,5 mln euro. Można zatem nazwać go 'ekskluzywnym rezerwowym'.

Nasz golkiper przyleciał do stolicy Hiszpanii już w czwartek i przeszedł testy medyczne, po których znani fachowcy w dziedzinie fizjoterapii i medycyny byli zachwyceni form± Polaka. Dzi¶ o godzinie 13 został oficjalnie zaprezentowany i dostał od legendy klubu, Alfredo Di Stefano symboliczne pióro, którym podpisał umowę.

Po tej ceremonii, Dudek wyszedł na murawę Santiago Bernabeu w koszulce "Królewskich", aby zaprezenotwać się fotoreporterom i grupie kibiców. Jeden z fanów trzymał w ręce biało-czerwon± flagę.

Następnie były golkiper The Reds wzi±ł udział w oficjalnej konferencji prasowej.

Gdy trafiłem do Liverpoolu, my¶lałem że nie uda mi się zagrać w większym klubie. Dzi¶ jestem jednak w Realu i czuję się z tego powodu dumny i szczę¶liwy. Real szukał do¶wiadczonego bramkarza i ja spełniam to kryterium, a fakt, że ostatnio byłem rezerwowym miał drugorzędne znaczenie. Mam nadzieję, że nasze stosunki z Ikerem Casillasem będ± dobre i szybko zostaniemy przyjaciółmi, a rywalizacja z nim o miejsce między słupkami będzie ciekawa - powiedział Jerzy Dudek.

- Bardzo się cieszę, że będę mógł reprezentować jeden z największych, je¶li nie największy klub na ¶wiecie. Graj± w nim najlepsi z najlepszych piłkarzy i jest to wielka odpowiedzialno¶ć być w¶ród nich. Ale to także wielka przyjemno¶ć, nobilitacja oraz motywacja do jeszcze cięższej pracy - dodał.

Relację z prezentacji Jerzego przeprowadziła na żywo telewizja klubowa mistrzów Hiszpanii. To ¶wiadczy o popularno¶ci naszego golkipera i szacunku wobec jego dotychczasowych dokonań.

Mimo iż wszyscy kibice licz± się z tym, że Dudek będzie jedynie zmiennikiem Ikera Casillasa, życz± mu jak najlepiej. Miejmy nadzieję, że chociaż w kilku meczach ujrzymy "Jerry'ego" na placu gry. Jak już przechodzić do historii, to pełnoprawnie...

- cytaty za gazeta.pl

Tomek Szuchta
(tomek.szuchta@dlastudenta.pl)Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
video
FB dlaMaturzysty.pl reklama