Finał Ligi Mistrzów: AC Milan - Liverpool 2:1

2007-05-23

AC Milan zwycięzcą Ligi Mistrzów! W rozegranym w Atenach finale, rosso-neri pokonali Liverpool FC 2:1. Bohaterem Milanu był Filippo Inzaghi, który strzelił oba gole.

Dzisiejszy finał przedstawiano jako rewanż za mecz sprzed dwóch lat. Wtedy, po dramatycznym spotkaniu, lepszy był Liverpool, który wygrał po rzutach karnych 3:2. W tym roku Milan wziął rewanż za tamtą porażkę. Oba gole strzelił Filippo "Superpippo" Inzaghi. Po raz pierwszy snajper Milanu wpisał się na listę strzelców w 44. minucie, pakując Liverpoolowi nieprzyjemnego gola, zwanego w żargonie piłkarskim "bramką do szatni". Drugi raz Inzaghi pokonał Reinę w 82. minucie, praktycznie przesądzając o losach meczu. Liverpool w końcówce napierał, starania "The Reds" zwieńczył golem Dirk Kuyt (89.), więcej Anglikom nie udało się jednak zdziałać.

AC Milan zdobył Puchar Europy po raz siódmy w historii.