Korea Południowa - Grecja 2:0

2010-06-07

W pierwszym meczu grupy B południowoafrykańskiego mundialu Korea Południowa pokonała Grecję 2:0.

To było spotkanie do jednej bramki. Azjaci zaprezentowali znakomite wybieganie, ¶wietn± technikę i całkiem udany pomysł na grę. W konfrontacji z anemicznie i archaicznie graj±cymi Hellenami, musiało to przynie¶ć oczekiwane rezultaty.

Już w 7. minucie Korea cieszyła się z prowadzenia. Z rzutu wolnego do¶rodkowywał Sung-Yong Ki piłkę przedłużył Kostas Katsouranis, a tam czekał już Jung-Soo Lee, który bez większych problemów wpakował j± z bliska do siatki Aleksandrosa Tzvorasa.

Parena¶cie minut póĽniej powinno być już 2:0, ale tym razem grecki golkiper znakomicie przeczytał zamiary Chu-Younga. Korea kontrolowała jednak przebieg wydarzeń na placu gry. Grecy nie oddali na bramkę Jung-Sunga nawet jednego celnego uderzenia.

Drug± połowę znowu ¶wietnie rozpoczęli Azjaci. Loukas Vyntra zagrał zbyt lekk± piłkę wzdłuż boiska, tę przej±ł Park Ji-Sung i samotnie popędził w kierunku bramki. Mimo asysty dwóch greckich defensorów, skrzydłowy Manchesteru United podwyższył wynik.

W dalszej czę¶ci meczu kolejne okazje do zdobycia gola mieli Koreańczycy, ale za bardzo gotowały im się głowy i w kluczowych momentach brakowało dokładno¶ci. Nie zmienia to jednak faktu, iż starcie zakończyło się ich jak najbardziej zasłużonym zwycięstwem.

Korea Południowa - Grecja 2:0 (1:0)