Kubot i Piter za burtą Australian Open

2014-01-14

Łukasz Kubot i Katarzyna Piter odpadli już w pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju Australian Open. W rozgrywkach pozostała trójka Polaków.

Polka, która zadebiutowała w Australian Open nie miała szans w starciu z Rumunką Simoną Halep. Piter zdołała ugrać tylko jednego gema w drugim secie. Dłużej o pozostanie w turnieju walczył Łukasz Kubot. Przegrał w pięciosetowym pojedynku z doświadczonym Nikołajem Dawidienką 3:6, 6:3, 3:6, 6:3, 6:4.

W turnieju pozostał Jerzy Janowicz, mimo że na początku meczu mocno zaniepokoił polskich fanów. Pierwsze dwa sety niespodziewanie łatwo przegrał z reprezentantem gospodarzy Jordanem Thompsonem. Na szczęście Polakowi udało sie odwrócić losy spotkania i cały macz zakończył się wynikiem 6:1, 6:4, 4:6, 2:6, 1:6. W kolejnej rundzie zmierzy się z Hiszpanem Pablem Andujarem.

W drugiej rundzie znalazł się także Michał Przysiężny, który w trzech wyrównanych setach pokonał Horacio Zeballosa z Argentyny 6:3, 7:6 (7-4), 7:5. Teraz czaka go pojedynek z Stephanem Robertem z Francji.

Trudny mecz rozegrała Agnieszka Radwańska. Zaczęła spokojnie, od wygranej do zera. Jednak w drugim secie przegrała i z rywalką, i z upałem. W trzecim secie ponownie miała dużą przewagę nad Julią Putintsewą. W drugiej rundzie spotka się z Olgą Govortsową z Bułgarii.

Niespodzianką pierwszej rundy była porażka rozstawionej z numerem 6. Petry Kvitovej. Czeszka uległa 2:6, 6:1, 4:6 Luksice Kumkhum z Tajlandii.