Liga Mistrzów: klapa Bayernu

2007-04-12

Rewanżowa potyczka Bayernu Monachium z AC Milan zapowiadała się najciekawiej z całego zestawu ćwierćfinałowego Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu padł remis 2:2. Taki rezultat stawiał w lepszej sytuacji monachijczyków.

Dwie bramki w meczu wyjazdowym to przecież niezły kapitał. Wiadomo było jednak, że Milan musi walczyć o grę w przyszłorocznej Lidze Mistrzów i tanio skóry nie sprzeda...

W Serie A rosso-neri radzą sobie kiepsko i nie mają szans na zajęcie premiowanego awansem do LM miejsca. Szczytem ligowych marzeń Milanu może być co najwyżej awans do Pucharu UEFA. A to dla klubu z taką renomą wątpliwa atrakcja. Młody lider zespołu, Kaka, zapowiedział kilka miesięcy temu, że jeśli Milan nie awansuje do Ligi Mistrzów, poważnie rozważy zmianę klubu. A na Brazylijczyka parol zagiął Real Madryt i Kaka miałby dokąd odejść.
Jedyna droga Milanu do przyszłej Ligi Mistrzów wiedzie przez tegoroczną edycję. Rosso-neri muszą zdobyć Puchar Europy, żeby w następnym sezonie nadal mierzyć się z elitą. To sprawia, że milaniści grają bardzo zmotywowani i zdeterminowani.

Monachijczycy zaczęli mecz z impetem. Próbowali szybko zdobyć gola i wytrącić Milan z uderzenia. Groźnie strzelali Podolski i Lell. W 27. minucie zapał Bayernu do gry zgasił rewelacyjnym strzałem z dystansu Clarence Seedorf. Zrobiło się 1:0 dla Milanu, a w szeregi monachijczyków wkradło się zwątpienie. Pięć minut później rosso-neri zadali kolejny cios. Znów popisał się Seedorf. Holender ładnym podaniem obsłużył Inzaghiego, a ten bez problemu posłał piłkę do bramki Kahna.

W dalszej części meczu Milan udowodnił, że Włosi potrafią się bronić jak nikt na świecie. Bayern, z takimi strzelbami jak Podolski, Pizarro czy Santa Cruz w składzie, nie mógł się przebić przez defensywę milanistów. Monachijczycy zwyczajnie bili głową w mur Milanu. I nie zdołali strzelić choćby kontaktowego gola.

W drugim środowym meczu, Liverpool pokonał PSV Eindhoven 1:0. Jedyną bramkę spotkania strzelił w 67. minucie Peter Crouch. W pierwszym meczu Liverpool wygrał 3:0.

W półfinale Ligi Mistrzów zmierzą się:

Chelsea Londyn - Liverpool

Manchester United - AC Milan

Walka o finał LM odbędzie się 24 i 25 kwietnia. Rewanże rozegrane zostaną 1 i 2 maja. Finał Ligi Mistrzów 23 maja w Atenach.