Lotos przegrywa z Tarbes GB

2009-12-10

Koszykarki Lotosu Gdynia poniosły kolejną porażkę w Eurolidze. Tym razem gdynianki przegrały na wyjeździe z Tarbes Gespe Bigorre 67:81. Porażka ta praktycznie przekreśliła szanse mistrzyń Polski na trzecie miejsce w grupie, a i czwarta pozycja, ostatnia premiowana awansem, jest mocno zagrożona.

W 35 minucie kapitan Lotosu Gdynia, Paulina Pawlak trafiła za trzy punkty i gdyński zespół przegrywał tylko 67:69. Potem jednak stało się coś nieprawdopodobnego. Już do końca meczu podopieczne Jacka Winnickiego nie zdobyły ani jednego punktu! Szkoleniowiec Lotosu przeżywał na ławce olbrzymie katusze, rotował składem, wpuszczał nawet młode zawodniczki, ale obraz gry się nie zmieniał. Isabelle Yacobuou Dehoui i Charde Houston w ostatnich minutach rozniosły gdyńską obronę w pył i ostatecznie mecz zakończył się wysoką porażką Lotosu Gdynia.

Wynik jest trochę fałszywy, bo niemal przez cały mecz trwała bardzo wyrównana walka a obie drużyny grały na bardzo wysokiej skuteczności. Gdy w 14 minucie, po celnym rzucie za trzy punkty Anne Breitreiner Tarbes prowadziło 36:23 wydawało się, że gdynianki są bez szans. Ale dwie „trójki" z rzędu Alany Beard pozwoliły wrócić im do gry. Amerykanka oraz rozgrywająca świetne zawody Ivana Matovic praktycznie same odzyskały prowadzenie dla gdyńskiego zespołu. Na przerwę obie drużyny schodziły przy prowadzeniu Lotosu 45:44.

Po zmianie stron zespół francuski częściej zaczął wykorzystywać obwód. Podopieczne Jacka Winnickiego nie potrafiły zatrzymać na obwodzie Beatrice Castets a pod koszem nie było mocnych na Houston. Amerykanka wchodziła w pole trzech sekund jak w masło i seriami zdobywała punkty. W Lotosie, poza Matovic i Beard, nie miał kto zdobywać punktów. Bardzo nieskutecznie zagrała Shameka Christon, a sporej ilości minut nie wykorzystały Oliwia Tomiałowicz i Claudia Sosnowska.

Tarbes GB - Lotos Gdynia 81:67 (21:16, 23:29, 15:10, 22:12)

Tarbes: Houston 27, Dehoui 14, Castets 12, Eldebrink 11, Sacko 9, Breitreiner 5, Arrondo 3, Gargati 1

Lotos: Matovic 19, Beard 19, Leciejewska 8, Pawlak 8, Podrug 6, Christon 5, Phillips 2