M¦ U-20: Polska pożegnała się z turniejem

2007-07-13

Polska przegrała w 1/8 finału M¦ U-20 z Argentyn± 1:3. Zgodnie z przewidywaniami, nasz zespół rozmontował genialny "Kun" Aguero.

Młodzi Polacy dobrze zaczęli ten mecz. Grali uważnie w obronie i groĽnie kontrowali. Argentyna miała wprawdzie - jak i przez cały mecz - przewagę, ale nasi nie dawali jej wiele miejsca, staraj±c się po każdym odbiorze piłki jak najszybciej grać do przodu.

W 33. minucie taktyka ta przyniosła rezultaty. Doskonale z głębi pola zagrał Patryk Małecki, a znajduj±cy się w polu karnym Dawid Janczyk bezlito¶nie wykorzystał okazję. 1:0 i trzecia bramka nowego napastnika CSKA Moskwa w turnieju.

Bramka Dawida Janczyka

Argentyńczycy, którzy wcze¶niej nie stracili ani jednego gola ruszyli do odrabiania strat. Udało im się to bardzo szybko, po szkolnych błędach polskiej defensywy. Do przerwy zatem 1:1, trafienie Di Marii.

Mimo wszystko, rezultat po I połowie mógł napawać kibiców optymizmem. Wszyscy liczyli, że po cennych wskazówkach Michała Globisza, w II odsłonie meczu ruszymy i postaramy się o gola. W założeniach pewnie i tak było, ale ledwo polscy gracze zaczęli grać, a już przegrywali 1:2. Kapitalnym zagraniem popisał się Aguero, który ograł nasz± defensywę i trafił do siatki. Białkowski był bez szans.

Od tego momentu na boisku w Toronto istniała już wła¶ciwie tylko jedna ekipa. Przewaga młodych "Albicelestes" nie podlegała żadnej dyskusji i widoczna była praktycznie w każdym elemencie, prócz fauli. Tych mieli¶my więcej. Polacy starali się konstruować akcje, ale zupełnie im to nie wychodziło, a sam Dawid Janczyk to było za mało.

W rezultacie pod koniec meczu Sergio Aguero wyszedł sam na sam z Białkowskim, min±ł go i ustalił wynik spotkania na 3:1 dla Argentyny. Potem nerwy pu¶ciły naszemu najlepszemu graczowi w całym mistrzostwach, Janczykowi, który za kopnięcie rywala i póĽniejsze dyskusje dostał od razu dwie żółte kartki i opu¶cił boisko.

Chociaż polskie "Orzełki" starały się przez cały mecz, nie miały większych szans z obrońcami tytułu. Argentyna wygrała spokojnie i pewnie, a wynik mimo wszystko nie odzwierciedla różnicy umiejętno¶ci między obiema ekipami. I choć drużyna trenera Globisza mogła w całych M¦ osi±gn±ć więcej - wstydu nie przyniosła.

Argentyna - Polska 3:1 (1:1)
Bramki: Di Maria (40.), Aguero (46., 86.) - Janczyk (33.).

Argentyna: Romero - Fazio, Insua, Mercado, Banega, Cahais, Yacob, Aguero, Moralez (89. Gomez), Di Maria (76. Acosta), Piatti (84. Cabral).

Polska: Białkowski - Starosta, Marek (71. R±czka), Strugarek, Król - Danch - Marciniak (75. Sacha), Cywka (77. Janoszka), Krychowiak, Małecki - Janczyk.

Żółta kartka: Fazio, Cahais (Argentyna) - Marciniak, Cywka, Janczyk (Polska).
Czerwona kartka: Janczyk (90 min. - druga żółta kartka).
Sędzia: Jose Aguilar (Salwador).