Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Mistrz Świata w rowerowym trialu w Jeleniej Górze!

2014-07-07

Mistrzowski pokaz na otwarcie Akademickich Mistrzostw Świata... We wtorek 8 lipca, punktualnie o godzinie 17:00, rozpocznie się uroczysta Ceremonia Otwarcia Akademickich Mistrzostw Świata w Kolarstwie Górskim i Szosowym. Nie zabraknie atrakcji, także tych sportowych – na jeleniogórskim Rynku wystąpi m.in. trzykrotny Mistrz Świata w rowerowym trialu Rafał Kumorowski.

Akademickie Mistrzostwa Świata to jedna z największych imprez dla sportowców studentów z całego świata. Punktualnie o godzinie 17:00 na piękny jeleniogórski Rynek wkroczą w tradycyjnej paradzie uczestnicy zawodów. Będzie głośno i barwnie, ponieważ do Jeleniej Góry przyjedzie ponad 150 kolarzy z Europy, Azji, Ameryki, Oceanii, a nawet Afryki. Po wkroczeniu i prezentacji wszystkich ekip, zgodnie z ceremoniałem Światowej Federacji Sportu Akademickiego (FISU), nastąpi wciągnięcie flag, tradycyjne przysięgi zawodników oraz sędziów, a także krótkie przemówienia.

Punktem kulminacyjnym programu na pewno będzie niesamowity pokaz trialu rowerowego w wykonaniu Rafała Kumorowskiego, trzykrotnego Mistrza Świata i 19 - krotnego Mistrza Polski w tej dyscyplinie sportu. Ewolucje prezentowane przez Rafała zapierają dech w piersiach, na pewno podobnie będzie na jeleniogórskim Rynku.

Harmonogram mistrzostw:

8 lipca (wtorek), godz. 17:00 - Ceremonia Otwarcia - Jelenia Góra, Rynek
9 lipca (środa) - kolarstwo szosowe - wyścig indywidualny na czas - Jelenia Góra - Podgórzyn - Sosnówka - Podgórzyn - Jelenia Góra
10 lipca (czwartek) - kolarstwo szosowe - wyścig ze startu wspólnego - Jelenia Góra - Podgórzyn - Sosnówka - Borowice - Podgórzyn (rundy) - meta Jelenia Góra
12 lipca (sobota) - kolarstwo górskie (XCO) - wyścig indywidualny na czas - Park Paulinum
13 lipca (niedziela) - kolarstwo górskie (XCO) - wyścig ze startu wspólnego - Park Paulinum

Ponadto w sobotę 12 lipca odbędzie się wyścig dodatkowy "Jelenia Góra MTB Race", którego regulami dostępny jest na www.Cycling2014.com. Przewidziane nagrody to 3000 zł w gotówce + nagrody rzeczowe o łącznej wartości 6000 zł. Start w wyścigu jest bezpłatny.

Mamy też dobrą wiadomość dla wszystkich kibiców kolarstwa, którzy nie będą mogli przyjechać do Jeleniej Góry. Dzięki wsparciu Sponsorów Głównych imprezy będzie można obejrzeć transmisję na żywo z niedzielnego wyścigu cross - country (13.07.). Zapraszamy na www.live.cycling2014.com

Na mistrzostwa zaprasza Maja Włoszczowska – patron imprezy.


Sponsorami Głównymi są: Miasto Jelenia Góra, Politechnika Wrocławska, Dolny Śląsk i Rubena.

Akademickie Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Górskim i Szosowym
8 - 13 lipca 2014
Start godz. 17:00
Start w wyścigu jest bezpłatny
Więcej info: www.Cycling2014.com
www.facebook.com/WUC.Cycling2014


ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama