Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Mistrzostwa Świata Red Bull Crashed Ice w USA

2012-01-10

Zawody Red Bull Crashed Ice powracają do USA, a wraz z nimi moc lodowych wzlotów i upadków, których możemy spodziewać się podczas otwierającego nowy sezon - przystanku w Saint Paul. Broniący tytułu mistrza świata Arttu Pihlainen (FIN) spróbuje stanąć na czele grupy zwinnych Kanadyjczyków oraz pędzących z zawrotną prędkością łyżwiarzy z całego świata.

Mistrzostwa Świata Red Bull Crashed Ice 2012 rozpoczną się 14 stycznia na brzegu zamarzniętej rzeki Missisipi w Saint Paul w stanie Minnesota. Dalsza walka o mistrzostwo w 12 sezonie tej jednej z najbardziej ekscytujących zimowych dyscyplin sportowych w historii, rozegra się w lutym podczas przystanków w Holandii (Valkenburg) i Szwecji (Aare). Mistrzostwa zakończą się w marcu, gdzie ponad 100 000 widzów będzie świadkami spektakularnego finału. Wyścig w Saint Paul oznacza powrót lodowej akcji do Stanów Zjednoczony po raz pierwszy od 2004 roku.

Arttu Pihlainen z Finlandii – obrońca tytułu zmierzy się z grupą Kanadyjczyków oraz nieustraszonych rywali z 30 różnych krajów w jedynych Mistrzostwa łączących w sobie speed skating, boardercross i downhill skiing. W najbliższej rywalizacji Polska będzie miała również swojego reprezentanta - Jakuba Owczarka z Sosnowca, który gra w amatorskiej lidze hokeja na lodzie w barwach Zagłębia Sosnowiec.” Liczę na to, że intensywne przygotowania do sezonu odniosą skutek. Do tej pory 6-krotnie startowałem w Red Bull Crashed Ice, 3-krotnie kwalifikując się do finałów imprezy - rywalizując z najlepszymi w tym sporcie. Mam nadzieje, że w tym sezonie pomoże mi moje doświadczenie i odrobina szczęścia” komentuje swój start Owczarek.

Kanadyjscy bracia Kyle i Scott Croxall ukończyli zeszły sezon odpowiednio na drugim i trzecim miejscu, i mają nadzieję skutecznie rozpocząć tegoroczną rywalizację o tytuł w Saint Paul. Na samym początku długiego na 405 metrów toru w Saint Paul znajduje się stroma, nachylona pod kątem 45 stopni rampa z kickerem, który umożliwi oddawanie najdłuższych soków w historii tego sportu.

Dyscyplina zwana ice cross downhillem wymaga od sportowców sprawności, łyżwiarskich umiejętności, waleczności oraz odwagi do jazdy w dół z prędkością dochodzącą nawet do 70 km/h. Łyżwiarze zjeżdżają po torze w czteroosobowych grupach, a drogę do zwycięstwa oprócz rywali utrudniają im wyskocznie, ostre zakręty i różne inne przeszkody. Dalej awansuje tylko pierwsza dwójka, więc rywalizacja jest naprawdę zacięta. Z 64 zawodników startujących w zawodach do finałowej rozgrywki przechodzi tylko czterech.

KALENDARZ WYŚCIGÓW 2012:
13/14 stycznia Saint Paul (USA),
3/4 lutego Valkenburg (NED),
17/18 lutego Aare (SWE),
16/17 marca Quebec (CAN)

Więcej informacji na www.redbull.pl oraz www.redbullcrashedice.com

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama