Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Najszybsze zawody rowerowe już w Polsce!

2011-09-08

Dowolny rower: górski, szosowy, torowy, koniecznie dobre hamulce, ochraniacze i kaski – takie wymogi muszą spełniać wszyscy chętni do wzięcia udziału w kultowych zawodach w szosowym zjeździe rowerowym – Red Bull Road Rage. Już 1 października każdy, kto nie boi się prędkości i kocha szybką jazdę na rowerze, będzie mógł stanąć do walki na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Zapisy ruszają 12 września na www.redbullroadrage.pl!

Po raz pierwszy w Polsce fani różnych dyscyplin rowerowych będą mogli zmierzyć się w jednych zawodach i udowodnić, jaki sprzęt jest najszybszy w zjeździe na górskiej szosie. Czy wygra zawodnik na „kolażówce”, „góralu”, a może na rowerze torowym? Czy lepszą strategią będzie kręcenie na maksa, czy przybranie opływowej sylwetki, a może inny wariant. W tych zawodach nie ma podziału na płeć, rodzaj sprzętu i wiek – liczy się tylko szybkość.

Rywalizacja

W eliminacjach biorą udział wszyscy zarejestrowani zawodnicy i w pojedynczym zjeździe muszą wykręcić jak najlepszy czas. 32 z najlepszymi wynikami awansuje do finału, gdzie start będzie się odbywać w systemie pucharowym – po czterech zawodników. Najlepszy z danej czwórki przechodzi dalej, pozostali odpadają. Najszybszy z najszybszych wygrywa.

Zapisy i regulamin

Wybór najlepszej możliwej strategii, będzie kluczem do sukcesu. Trasa wyznaczona na górskiej asfaltowej drodze liczy blisko 5 km, jest kręta, długa i nie ma w niej miejsca na błędy. Mimo to zawody są przeznaczone dla wszystkich wielbicieli dwóch kółek – zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. 12 września na stronie www.redbullroadrage.pl ruszają zapisy i każdy, kto spełnia warunki regulaminowe, może się zarejestrować. Nagrody rzeczowe i pieniężne ufundowali Trek i mybike.pl.

Kultowe zawody

Dotychczas zawody Red Bull Road Rage odbyły się m.in. w Szwajcarii, Francji, Włoszech, Niemczech, USA, Izraelu, Łotwie. Każdorazowa edycja przyciągała setki fanów dwóch kółek i w międzynarodowym środowisku rowerowym jest już uznawana za kultową. W Polsce zawody odbędą się po raz pierwszy.Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie www.redbullroadrage.pl

ip

fot. Dom Daher

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama