Polacy z Dortmundu znów zachwycają!

2007-08-02

Ebi Smolarek i Kuba Błaszczykowski znów czarują w sparingach Borussii Dortmund. Tym razem zagrali fantastyczny mecz przeciwko Viktorii Koeln.

Smolarek, grający tylko w pierwszej połowie zdobył dla swojego klubu 4 gole. Błaszczykowski, który pojawił się po przerwie, zdobył jedną bramkę, a przy dwóch asystował.

Oficjalna strona niemieckiego klubu chwali zwłaszcza młodego Polaka, głównie za wypracowanie obu bramek Diego Klimowicza (to właśnie Argentyńczyk zmienił w przerwie Smolarka).

BVB wygrało sparing aż 11:1 i pokazało wysoką formę, zwłaszcza w ofensywie. Jest to zatem kolejny tak skuteczny mecz podopiecznych Thomasa Dolla. Cieszymy się, że znów w rolach głównych wystąpili nasi reprezentanci.

Pozostaje mieć głęboką nadzieję, iż w spotkaniach oficjalnych Smolarek i Błaszczykowski znów będą decydowali o obliczu klubu z Signal Iduna Park. Pierwsza okazja już w sobotę. BVB zmierzy się w 1. rundzie Pucharu Niemiec z FC Magdeburg.

Borussia Dortmund - Viktoria Koeln 11:1 (7:0)

Bramki: Valdez (6.), Smolarek (8., 17., 36. 42.), Buckley (12.), Amedick (45.), Klimowicz (71., 73.), Noethe (80.), Błaszczykowski (90.)

Skład Borussii: Weidenfeller - Kringe (46. Degen), Amedick, Brzenska, Buckley (46. Buttgereit) - Kruska (46. Rummenigge) - Aleksandrov, Federico - Petric (46. Błaszczykowski) - Valdez (68. Nöthe), Smolarek (46. Klimowicz)