Półfinał LM: diabelskie szczęście Manchesteru

2007-04-25

Wayne Rooney bohaterem Manchesteru United! Jego gol w ostatniej minucie dał "Czerwonym Diabłom" zwycięstwo w potyczce z Milanem. Był to pierwszy mecz półfinału Ligi Mistrzów.

Manchester i Milan awansowały do półfinału w efektownym stylu. "Czerwone Diabły" przegrały co prawda pierwszy mecz z Romą 1:2, ale w rewanżu zdemolowały rzymian, wygrywając... 7:1. Milan zaś w pierwszym meczu stracił bramkę w ostatniej minucie meczu z Bayernem i mimo dwukrotnego prowadzenia, tylko zremisował. W Monachium rosso-neri nie dali już szans Bayernowi i wygrali 2:0.

Emocje z poprzednich potyczek przeniosły się na półfinał. Na Old Trafford oba zespoły rozegrały świetne spotkanie, godne gigantów europejskiej piłki.

Pierwsze minuty spotkania ułożyły się idealnie po myśli ekipy Alexa Fergusona. Już w 5. minucie Cristiano Ronaldo umiejętnie odnalazł się w sporym kotle pod bramką Didy i wpakował piłkę do siatki.
Milan jednak nie załamał się i nie dał kibicom MU długo cieszyć się prowadzeniem. W 22. minucie Clarence Seedorf obsłużył ładnym podaniem Kakę i Brazylijczyk strzelił bramkę na remis. Piętnaście minut później Kaka znów utonął w uściskach kolegów, gratulujących mu gola. Na Old Trafford zapachniało niespodzianką - goście prowadzili do przerwy 2:1.

Słynący z ciętego języka Alex Ferguson nie oszczędził swoim zawodnikom gorzkich słów, bo MU zaczął mocno napierać na bramkę Milanu. I na owoce nie musiał długo czekać. W 59. minucie Wayne Rooney wyrównał na 2:2.

Dwie bramki w meczu wyjazdowym to niezły kapitał na mecz rewanżowy. Rosso-neri grali więc nieco ostrożniej. MU zaś napierało, ale próby sforsowania obrony Milanu nie przynosiły rezultatu. Do ostatniej minuty. Wtedy Ryan Giggs przejął piłkę w środku pola, pognał prawym skrzydłem jak rasowy sprinter, dograł wprost na nogę Rooneya, a ten strzałem przy słupku wpakował Milanowi trzeciego gola.

Tomasz Kuszczak (Manchester United) cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Manchester United - AC Milan 3:2 (1:2)
Bramki:
Cristiano Ronaldo (5.), Wayne Rooney (59., 90.) - Kaka (22., 37.).

Manchester: Edwin van der Sar - John O'Shea, Wes Brown, Gabriel Heinze, Patrice Evra - Darren Fletcher, Michael Carrick, Paul Scholes, Cristiano Ronaldo - Wayne Rooney, Ryan Giggs.
Milan: Dida - Massimo Oddo, Alessandro Nesta, Paolo Maldini (46. Daniele Bonera), Marek Jankulovski - Gennaro Gattuso (53. Cristian Brocchi), Andrea Pirlo, Massimo Ambrosini, Clarence Seedorf - Kaka -  Alberto Gilardino (84. Yoann Gourcuff).

Żółte kartki: Patrice Evra, Ryan Giggs (MU) - Kaka, Daniele Bonera (Milan).
Sędzia: Kyros Vassaras (Grecja).

W środę odbędzie się drugi mecz półfinałowy. Chelsea Londyn podejmie rywala z Premiership, Arsenal Londyn.