Półfinał Ligi Mistrzów: pierwszy krok Chelsea

2007-04-26

Chelsea Londyn zrobiła pierwszy krok ku finałowi Ligi Mistrzów. W rozegranym wczoraj pierwszym meczu półfinałowym, The Blues pokonali Liverpool 1:0. Jedyną bramkę meczu zdobył w 29. minucie Joe Cole.

Spotkanie nie stało na zbyt wysokim poziomie, a emocji było znacznie mniej, niż można było oczekiwać po meczu półfinałowym. Chelsea od pierwszych minut naskoczyła na The Reds, ale akcjom londyńczyków brakowało dokładności i golkiper Liverpoolu, Jose Reina, zbyt wiele pracy nie miał.

Po półgodzinie gry, londyńczycy znaleźli drogę do brami Reiny. Didier Drogba wrzucił piłkę z prawej strony, sprytem wykazał się Joe Cole, który uprzedził obrońców Liverpoolu i wpakował piłkę do bramki The Reds.

W drugiej połowie Liverpool zabrał się mocno do pracy. Defensywa Chelsea, zbudowana z takich asów jak John Terry czy Ricardo Carvalho, radziła sobie jednak z odpieraniem natarć rywala bez większych problemów. Największe zagrożenie dla bramki Petra Cecha stworzył tuż po rozpoczęciu drugiej połowy Steven Gerrard - w 53. kapitan Liverpoolu huknął zza pola karnego jak z armaty i prawie pokonał golkipera Chelsea. Jak jednak wiadomo, "prawie" robi wielką różnicę i skończyło się na strachu fanów Chelsea.
Do końca meczu żadnej z drużyn nie udało się już sforsować obrony rywala. I tablica wyników stadionu Stamford Bridge po ostatnim gwizdku sędziego Markusa Merka pokazywała wynik 1:0 dla Chelsea.

Chelsea jeszcze nigdy nie grała w finale Ligi Mistrzów. A właściciel klubu, rosyjki miliarder Roman Abramowicz, nigdy nie ukrywał, że to sukcesy na boiskach europejskich interesują go najbardziej. Dotąd Rosjanin był cierpliwy i przymykał oko na wpadki swojej drużyny w Lidze Mistrzów. Nie przestawał też wykładać ogromnych kwot na transfery.
Po pierwszym meczu półfinałowym można powiedzieć, że cierpliwość Abramowicza może zostać wynagrodzona. To Chelsea jest bliżej awansu do meczu o Puchar Europy. Co ciekawe, może spotkać się w nim z Manchesterem Unted ("Czerwone Diabły" pokonały w pierwszym meczu Milan 3:2). To byłby mecz z podwójnym smaczkiem, bo Chelsea i MU walczą łeb w łeb o mistrzostwo Anglii.

Cały mecz na ławce rezerwowych Liverpoolu przesiedział Jerzy Dudek.

Mecz rewanżowy odbędzie się 1 maja w Liverpoolu.

Chelsea Londyn - Liverpool FC 1:0 (1:0)