Puchar UEFA: wielki fart Sevilli

2007-03-16

Znamy już ćwierćfinalistów Pucharu UEFA. Do 1/4 finału awansowały: Sevilla, AZ Alkmaar, Benfica Lizbona i Espanyol Barcelona.

Sporego farta mieli piłkarze broniącej trofeum Sevilli. W czwartkowym meczu z Szachtarem Donieck do 90. minuty przegrywali 1:2, a to oznaczało, że odpadają z rozgrywek. W czwartej minucie doliczonego czasu gry pięknym strzałem głową popisał się jednak...bramkarz Sevilli, Andres Palop i doprowadził do dogrywki (w Sevilli było 2:2).
W dogrywce piłkarze Szachtara byli już wyraźnie podłamani. Do tego dostali bramkę "do szatni"  - w ostatniej minucie pierwszej dogrywki na listę strzelców wpisał się Chevanton. I było po Szachtarze...
W ekipie z Doniecka cały mecz zagrał Mariusz Lewandowski. Polak oddał kilka strzałów, zarobił też żółtą kartkę.

Sporą niespodziankę sprawili też piłkarze holenderskiego AZ Alkmaar. Zespół Lousia van Gaala pokonał u siebie Newcastle United 2:0 i awansował dalej. W Anglii Newcastle wygrało 4:2 i wydawało się, że "Sroki" mają zapewniony awans. Jednak, jak mawiał Kazimierz Górski, dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe...
To stare piłkarskie porzekadło potwierdziło się w Alkmaar. AZ po pierwszej połowie prowadziło 1:0, drugą bramkę dołożyło tuż na początku drugiej odsłony. Do końca spotkania Alkmaar nie pozwoliło Newcastle zdobyć gola i faworyzowani Anglicy pożegnali się z Pucharem UEFA.

Inni wyłonieni w czwartek ćwierćfinaliści to Espanyol Barcelona i Benfica Lizbona.

Wyniki czwartkowych spotkań 1/8 finału Pucharu UEFA

Szachtar Donieck - Sevilla FC 2:3 (2:2, 0:1)
Bramki:
Matuzalem (49.), Elano (83.) - Maresca (53.), Palop (90+4.), Chevantón (105.).
Żółte kartki: Bielik, Lewandowski (Szachtar) - Javi Navarro, Luis Fabiano, Dragutinovic, Poulsen, Escudé (Sevilla).
Pierwszy mecz: 2:2, awans - Sevilla.

AZ Alkmaar - Newcastle United 2:0 (1:0)
Bramki:
Arweładze (14.), Koevermans (56.).
Żółte kartki: De Cler, Jaliens (Alkmaar) - Bramble, Given, Butt (Newcastle).
Pierwszy mecz: 2:4, awans - AZ Alkmaar.

Benfica Lizbona - Parist St. Germain 3:1 (2:1)
Bramki:
Simão (12., 89.), Petit (27.) - Pauleta (32.).
Żółte kartki: Katsouranis, Nuno Gomes (Benfica) - Mulumbu, Rothen, Traoré (PSG).
Pierwszy mecz: 1:2, awans - Benfica Lizbona.

Espanyol Barcelona - Maccabi Hajfa 4:0 (0:0)
Bramki:
De la Peña (53.), Tamudo (59.), Luis Garcia (61.), Pandiani (90+3.).
Żółte kartki: Gazal (Maccabi).
Pierwszy mecz: 0:0, awans - Espanyol Barcelona.

W środę poznaliśmy innych ćwierćfinalistów Pucharu UEFA. Do 1/4 finału awansowały następujące drużyny: Bayer Leverkusen. Osasuna Pampeluna, Werder Brema i Tottenham Hotspur Londyn.