Radwańska pokonała Angelique Kerber

2008-05-05

Agnieszka Radwańska awansowała do II rundy turnieju I kategorii w stolicy Niemiec. Rywalką „Isi” w pierwszym meczu była reprezentantka gospodarzy Angelique Kerber, sklasyfikowana na 80. miejscu w rankingu WTA.

Pierwszy set praktycznie bez historii - sześć gemów pod rząd wygranych przez Agnieszkę, co oznaczało prowadzenie w meczu 6-0. Drugi był bardziej zacięty, ale przy wyniku 5-3 dla Polki Niemka skreczowała, co dało „Isi’ awans do II rundy. Jej rywalką będzie kolejna zawodniczka gospodarzy – Angelika Bachmann, która zajmuje jeszcze niższe miejsce w rankingu WTA niż rywalka z pierwszej rundy.

Na wtorek zaplanowano mecz deblowy z udziałem Radwańskiej – w tym turnieju gra w parze z finalistką turnieju SUZUKI WARSAW MASTERS – Marią Kirilenko. Jutro dowiemy się, jak w pierwszej rundzie poradzi sobie polsko – rosyjski debel.

Polka zajmuje aktualnie 15. miejsce w rankingu singlowym, Maria natomiast 27. Wydaje się, że mogą być groźnymi rywalkami dla każdej pary deblowej. W swym pierwszym meczu skrzyżują rakiety z parą białoruską Dzehalevich/Govortsova.

Do II rundy awansowały także rozstawione Agnes Szavay, Nadia Petrova, Alona Bondarenko oraz Dinara Safina. Do niespodzianki doszło w meczu Sabine Lisicki z Shahar Peer. Rozstawiona z 14 Peer przegrała z Niemką w dwóch setach. Bardzo szybko z Michaellą Krajicek uporała się 23 tenisistka świata Sybille Bammer z Austrii, która wygrała 6-1 6-2.