Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Startuje nowy sezon rajdowy

2012-02-16

W najbliższy weekend, w dniach 17 – 19 lutego 2012, odbędzie się pierwsza runda tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Sezon ponownie zainauguruje 8. Lotos Baltic Cup – jedyny rajd zimowy w mistrzowskim cyklu. Na kaszubskich oesach zobaczymy krajową czołówkę kierowców rajdowych. Wśród nich nie zabraknie aktualnych mistrzów – Kajetana Kajetanowicza w Subaru Imprezie RT czy Janka Chmielewskiego w Citroenie DS3-R3.

Choć Lotos Baltic Cup to stosunkowo młody rajd, już zdążył zdobyć mocną pozycję w kalendarzu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Z pewnością na jego atrakcyjność wpływa zimowy termin zawodów i jedyny w naszym kraju odcinek specjalny rozgrywany w hali – gdańskiej Ergo Arenie. Listę startową zawodów otwiera „Kajto”, aktualny mistrz kraju. Z kolejnymi numerami wystartują Michał Bębenek i Grzegorz Grzyb, obydwaj za kierownicą Peugeot 207 Super2000. Z „czwórką” pojedzie Tomasz Kuchar w Subaru Imprezie, a z piątką Wojciech Chuchała w Imprezie STi TMR10. Z priorytetu PZM, szósta pozycja startowa przypadła Jankowi Chmielewskiemu z NEO – Petroeltech Rally Team, który ponownie poprowadzi przednionapędowego Citroena DS3-R3.

– Połowa zgłoszonych załóg będzie korzystać z aut czteronapędowych, które zwłaszcza w zimowych warunkach mają ogromną przewagę nad samochodami z napędem jednej osi. Ale nie załamujemy rąk, na trasach Kaszub na pewno nie sprzedamy tanio skóry! Wiele będzie zależało od zimowych warunków. Przed rokiem Lotos przebiegał w iście skandynawskim stylu, było dużo śniegu, zamieć tworzyła zaspy. Ale najważniejsze, że po dwóch miesiącach, które upłynęły od grudniowej Barbórki, znowu będziemy w ogniu rajdowej walki. To się dla nas liczy najbardziej, bo już stęskniliśmy się za ściganiem – zapewnia kierowca NEO – Petroeltech Rally Team.

Zimowa aura i plejada wybitnych polskich kierowców rajdowych z pewnością sprawią, że pierwsza runda tegorocznych mistrzostw polski będzie niezwykle widowiskowym wydarzeniem. Wszystkich kibiców zapraszamy w piątek, 17 lutego, o godzinie 18.30 do Ergo Areny na uroczyste otwarcie rajdu, a tym samym nowego sezonu RSMP. Do zobaczenia w Trójmieście!

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama