Vliegen z Melzerem w finale

2008-02-03

Kibice śledzący od początku wyniki turnieju KGHM Dialog Polish Indoors zdążyli się już przyzwyczaić do trzysetowych batalii. Scenariusz pierwszego półfinału nie mógł być więc inny. Doskonale serwujący Belg Kristof Vliegen (105. ATP) zmierzył się w nim z rozstawionym z nr. 5 - Włochem Simone Bolellim (70. ATP).

Pierwsza partia przebiegała pod dyktando tego zawodnika, który aktualnie serwował, choć wizualnie nieznaczną przewagę miał wyżej notowany tenisista. Potwierdził to tie-break, w którym Włoch potężnymi uderzeniami zza końcowej linii zmuszał rywala do defensywy i ostatecznie wygrał go do 2.

Potem jednak Vliegen uspokoił swoją grę (nie licząc kłótni z sędzią, który zresztą miał na pieńku z oboma zawodnikami) i umiejętnie neutralizował „bomby” Bolelliego. Świetna taktyka oraz skuteczny serwis doprowadziły Belga do zwycięstwa w drugiej partii. Trzeci set to już teatr jednego aktora, czyli mierzącego 193 cm tenisisty z Beneluksu. Dzięki zwycięstwu z Włochem 6:7(2), 6:3, 6:2 Vliegen został
pierwszym finalistą tegorocznej edycji wrocławskiego Challengera.

W dzisiejszym półfinale Jurgen Melzer (71. ATP) pewnie pokonał utytułowanego Niemca Rainera Schuettlera (91. ATP) - finalistę Australian Open z 2003 roku. Austriak od początku grał fantastycznie i po kilku minutach prowadził już 4:0. Wtedy Schuettler rozpoczął mozolne odrabianie strat, ale było już za późno. Świetnie serwujący Melzer utrzymał przewagę jednego przełamania i wygrał partię 6:3. W drugim secie poziom się wyrównał, a tenisiści do stanu 5:5, nie zdołali wygrać ani jednego gema przy podaniu
rywala. Wtedy fantastycznie zagrał 26-letni Austriak, który znów przełamał Niemca i nie oddał tej przewagi do końca spotkania (ostateczny wynik 6:3, 7:5 dla Jurgena Melzera).

Pojedynek finałowy rozpocznie się o godz. 14. Mecz pomiędzy Vliegenem i Melzerem będzie z pewnością zacięty, bowiem obaj zawodnicy się przyjaźnią, często ze sobą trenują i znają się jak łyse konie.

W finale gry podwójnej również wystąpi Jurgen Melzer, w parze z Wernerem Eschauerem, a ich rywalami będą James Cerretani i Lukas Rosol (w ubiegłym roku wygrał wrocławskiego Challengera w duecie z Janem Vackiem), którzy wyeliminowali parę hiszpańsko-włoską, Guillermo Garcię-Lopeza i Simone Bolelliego 6:3, 6:4.