Waleczni łodzianie

2008-10-15

Ewa Tyll zdobyła brązowy medal w drużynowych mistrzostw świata juniorów w łucznictwie, które odbyły się w tureckiej Antalyi.

W medalowej drużynie, oprócz zawodniczki KS „Społem", wystartowały też Paula Wyczechowska (LKS Łucznik Żywiec) i Joanna Kamińska (LKS Czarna Strzała Bytom).

Rok 2008 okazał się dla 18-letniej zawodniczki wielkim pasmem sukcesów. Wcześniej podopieczna trenera Zbigniewa Kowalczyka wywalczyła m.in. złote medale w halowych mistrzostwach Polski w drużynie seniorek, w strzelaniu na 30 i 50 m juniorek, srebro w zawodach Pucharu Europy juniorek oraz brąz w drużynowych mistrzostwach Polski seniorek.

Medale przywieźli również łódzcy karatecy. Zawodnicy klubu Harasuto Łódź wzięli udział w MŚ FSKA we włoskim Lido de Jesolo. Marta Wójciak stanęła na najwyższym stopniu podium w kategorii seniorek. Srebro w drużynie wywalczył Rafał Nowak, który dołożył brąz w kumite seniorów.

Również brąz w kategorii -młodzika zdobył Kamil Nowak. W zawodach startowało około 650 zawodników z 26 krajów. Kolejne szanse na medale na macie już w listopadzie, kiedy w Łodzi odbędzie się Grand Prix Polski.