Włochy - Paragwaj 1:1

2010-06-07

W pierwszym meczu grupy F M¦ RPA 2010 Włosi zremisowali z Paragwajem 1:1. W Kapsztadzie obejrzeli¶my mecz walki.

Jedni i drudzy włożyli w to starcie mnóstwo ambicji i wysiłku. W pierwszej połowie przewagę optyczn± mieli mistrzowie ¶wiata, ale do¶ć niespodziewanie to Paragwaj obj±ł prowadzenie. W 39. minucie dokładne do¶rodkowanie Aureliano Torresa na bramkę głow± zamienił Antolin Alcaraz.

Druga odsłona to szaleńcze ataki Italii, która za wszelk± cenę d±żyła do wyrównania. Udało się w 63. minucie. Bł±d popełnił Justo Villar, który min±ł się z piłk±, a do tej dopadł Daniele De Rossi i dał obrońcom tytułu wyrównanie.

W samej końcówce obie ekipy miały jeszcze swoje szanse, ale więcej goli w Cape Town nie ujrzeli¶my. Ostatecznie bardziej z wyniku zadowoleni mog± być gracze z Ameryki Południowej, którzy po tym, co dzi¶ pokazali, s± typowani na "czarnego konia" turnieju.

Włochy - Paragwaj 1:1 (0:1)
Daniele de Rossi (63.) - Antolin Alcaraz (39.)

Żółte kartki: Mauro Camoranesi - Victor Caceres.
Sędzia: Benito Archundia (Meksyk).
Widzów: 62 689.

Włochy: Gianluigi Buffon (46. Federico Marchetti) - Gianluca Zambrotta, Fabio Cannavaro, Giorgio Chiellini, Domenico Criscito - Riccardo Montolivo, Daniele De Rossi, Claudio Marchisio (59. Mauro Camoranesi), Simone Pepe - Vincenzo Iaquinta, Alberto Gilardino (72. Antonio Di Natale).

Paragwaj: Justo Villar - Carlos Bonet, Paulo Da Silva, Claudio Morel, Antolin Alcaraz - Enrique Vera, Victor Caceres, Aureliano Torres (60. Jonathan Santana), Cristian Riveros - Nelson Valdez (69. Roque Santa Cruz), Lucas Barrios (76. Oscar Cardozo).