Wyniki 1/4 finału piłkarskiego Pucharu Polski

2007-03-14

We wtorek odbyły się pierwsze mecze 1/4 finału Pucharu Polski. Korona Kielce zmierzyła się z Lechem Poznań, a Wisła Płock grała z Ark± Gdynia.

W meczu w Kielcach gór± była Korona, która pokonała Lecha 1:0. Do przerwy nie padła bramka. Tuż po zmianie stron bramkarza Lecha Kotorowskiego pokonał strzałem głow± Maciej Kowalczyk. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.
Lech przegrał drugi mecz z rzędu. W weekend podopieczni Franciszka Smudy polegli w ligowej potyczce z Zagłębiem Lubin, teraz polegli w potyczce z Koron±. To wszystko sprawia, że los Smudy na ławce trenerskiej "Kolejorza" jest zagrożony.

Kolporter Korona Kielce - Lech Poznań 1:0 (0:0)
Bramka: Maciej Kowalczyk (49.).

Kolporter Korona: Mielcarz - Golański (49. Bonin), Hernani, Szyndrowski, Bednarek, Sasin, Hermes, Zganiacz, Kaczmarek (72. P. Sobolewski), Robak, M. Kowalczyk (79. Bagnicki).
Lech Poznań: Kotorowski - Kikut, Bosacki, D. Kucharski, Dobrew, Zaj±c, Injac (89. Dembiński), Scherfchen, Murawski, Reiss (66. Pitry), J. Wilk.
Żółte kartki: Szyndrowski, Hermes, Robak (Korona) - Murawski, Zaj±c, Dobrew (Lech).
Sędzia: Marcin Borski (Warszawa).

W drugim wtorkowym meczu Wisła Płock zremisowała na własnym stadionie z Ark± Gdynia 1:1. Bramkę dla "Nafciarzy" zdobył w 14. minucie Rachwał, Arka wyrównała tuż przed końcem meczu. W 86. minucie Lerant sfaulował w polu karnym Moskalewicza, a sędzia Jarosław Żyro wskazał na "wapno". Rzut karny zamienił na bramkę Dziedzic.
Wisła końcówkę meczu grała w osłabieniu - w 78. minucie czerwon± kartkę obejrzał Patrik Gedeon.

Wisła Płock - Arka Gdynia 1:1 (1:0)