Wyniki wtorkowych spotkań 1/8 Ligi Mistrzów

2007-02-21

We wtorek odbyły się pierwsze mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów. Nie obyło się bez niespodzianek.

Przebudzenie Raula

Raul Gonzalez to żywa legenda madryckiego Realu. Jego bramki wielokrotnie otwierały "Królewskim" drogę do sukcesów, tak w Primera Division, jak i europejskich pucharach. Jednak w ostatnich miesiącach Raul jest cieniem zawodnika, którego niegdyś uważano za najlepszego snajpera Europy. Mało strzela, jest niewidoczny, wyraźnie nie może odnaleźć dawnej formy. Stracił też miejsce w reprezentacji Hiszpanii. Pojawiły się nawet plotki o tym, że Raul odejdzie z klubu.
W meczu z Bayernem to wszystko okazało się jednak mało ważne, bo Raul przypomniał, na co go stać. W pierwszej połowie dwukrotnie pokonał bramkarza Bayernu, Olivera Kahna i to głównie jego zasługa, że Real pokonał wczoraj monachijczyków.

Bayern w pierwszej połowie odpowiedział tylko golem Lucio. W drugiej połowie podopieczni Ottmara Hitzfelda męczyli się z gęstą obroną Realu, ale udało im się zdobyć upragnioną bramkę - w 88. minucie Casillasa pokonał van Bommela. To stawia Bayern w niezłej sytuacji przed meczem rewanżowym. Mistrzom Niemiec wystarczy wygrać w rewanżu 1:0, by awansować do ćwierćfinału.

Niespodzianka w Glasgow

Celtic Glasgow bezbramkowo zremisował na własnym stadionie z AC Milan. Taki wynik w lepszej sytuacji przed rewanżem stawia podopiecznych Gordona Strachana.

Wczorajszy mecz był przede wszystkim pokazem obronnych szachów. Oba zespoły skupiły się na murowaniu dostępu do własnej bramki, dlatego bramkarze - Boruc i Kalac - mieli niewiele pracy.

W Celticu Glasgow nie zagrał Maciej Żurawski. Polak narzeka na kontuzję łydki.

W we wczorajszym meczu obrońca Milanu, Paolo Maldini, zanotował setny występ w Lidze Mistrzów. Jest pierwszym Włochem, któremu udała się ta sztuka. Oprócz Maldiniego, 100 występów w Lidze Mistrzów zaliczyło jeszcze czterech piłkarzy. Najwięcej potyczek w LM ma na koncie kapitan Realu Madryt, Raul (107 występów).

PSV lepsze od Arsenalu

PSV Einhoven niespodziewanie pokonało Arsenal Londyn 1:0. Jedyną bramkę meczu zdobył w 61. minucie Edson Mendez.

Podobnie jak mecz w Glasgow, także spotkanie w Eindhoven nie stało na najwyższym poziomie. Więcej było mozolnej walki o przewagę w środku pola niż składnych ataków. Gra ożywiła się dopiero po golu dla PSV. Arsenal zaczął wtedy mocniej napierać na bramkę Gomesa, a Holendrzy, korzystając z luźniejszej defensywy Anglików, zaczęli czyhać na kontry. Do końca meczu wynik nie uległ jednak zmianie.

Manchester United jedną nogą w ćwierćfinale

Manchester United pokonał na wyjeździe francuskie Lille 1:0 i jest bardzo bliski awansu do ćwierćfinału.

Jedyną bramkę meczu strzelił w 83. minucie Ryan Giggs. Walijczyk przy bramce popisał się boiskowym cwaniactwem. Giggs strzelił, kiedy bramkarz Lille Sylva ustawiał obronny mur. Francuzi po stracie bramki ostro protestowali, chcieli nawet zejść z boiska. Sędzia Eric Bramhaar uznał jednak bramkę i odrzucił protesty piłkarzy Lille.
Po zwycięstwie we Francji, podopieczni Alexa Fergusona są w komfortowej sytuacji przed meczem rewanżowym. Do awansu wystarczy im bezbramkowy remis, a do tego będą grali na własnym stadionie. MU może więc w 90% czuć się ćwierćfinalistą Ligi Mistrzów. Choć, jak mawiał Kazimierz Górski, dopóki piłka w grze - wszystko możliwe. Dlatego można przyznać Lille 10% szans na awans. Choć będzie im o niego bardzo, bardzo trudno.

W MU cały mecz na ławce przesiedział Tomasz Kuszczak. Polak miał zagrać z Lille w zastępstwie za Edwina van der Saara. Holender doszedł jednak do zdrowia po złamaniu nosa i to on stanął między słupkami bramki "Czerwonych Diabłów".

Wyniki wtorkowych meczów 1/8 finału Ligi Mistrzów

Real Madryt - Bayern Monachium 3:2 (3:1)
Bramki:
Raul (10., 28.), Van Nistelrooy (34.) - Lucio (23.), van Bommel (88.)
Żółte kartki: Demichelis, Schweinsteiger, Hargreaves (Bayern)

OSC Lille - Manchester United 0:1 (0:0)
Bramka
: Giggs (83.)
Żółte kartki: Fauvergue, Debuchy, Sylva (Lille) - Evra, Vidić (MU)
Tomasz Kuszczak (MU) cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Celtic Glasgow - AC Milan 0:0
Żółte kartki:
Nakamura (Celtic) - Maldini, Gilardino (Milan)
W Celticu cały mecz zagrał Artur Boruc. Natomiast Maciej Żurawski nie zagrał z powodu kontuzji.

PSV Eindhoven - Arsenal Londyn 1:0 (0:0)