Zwycięstwa Groclinu i Cracovii w Pucharze Polski

2007-03-15

Groclin Grodzisk Wielkopolski pokonał Ruch Chorzów, a Cracovia Kraków zwyciężył Radomiaka Radom w meczach 1/4 finału Polski.

Prowadzący w II lidze Ruch podejmował na własnym stadionie Groclin Grodzisk. W poprzedniej rundzie chorzowianie sprawili sporą niespodziankę, eliminując z PP Wisłę Kraków. W Ruchu zaczęto więc upatrywać czarnego konia rozgrywek. Zanosi się jednak na to, że chorzowianie nie zagrają w półfinale. W środę przegrali na własnym stadionie 0:1, a Groclin - dzięki bramce zdobytej na wyjeździe - jest w o wiele lepszej pozycji.
Chorzowianie przez większość spotkania umiejętnie się bronili. Dyskobolia nie mogła się przebić przez dobrze zorganizowaną defensywę Ruchu. W 78. minucie drogę do chorzowskiej bramki znalazł jednak Piotr Świerczewski - przymierzył zza pola karnego i pokonał Mioduszewskiego. Wynik 1:0 utrzymał się do końca meczu, co mocno przybliża Groclin do półfinału Pucharu Polski.

W drugim środowym meczu, Cracovia Kraków pewnie pokonała w Radomiu Radomiaka 3:1. Przed spotkaniem, w obozie Cracovii panowały spore obawy. Kilku podstawowych piłkarzy narzekało na grypę i ich występ był wątpliwy. A Radomiak, mimo, że gra zaledwie w III lidze, ma w składzie kilku doświadczonych "wyjadaczy". Cracovia obawiała się więc, że w Radomiu może dojść do niespodzianki.
Czarne dla Cracovii prognozy się jednak nie sprawdziły. Chorzy piłkarze zostali w Krakowie, ale dublerzy stanęli na wysokości zadania.
Pierwszą bramkę meczu strzelił w 5. minucie Radomiak. Cracovia wyrównała po pół godzinie, dzięki bramce Dudzica. W drugiej połowie "Pasy" dorzuciły jeszcze dwa gole i praktycznie zapewniły sobie awans do następnej rundy Pucharu Polski.

Wyniki środowych spotkań Pucharu Polski

Ruch Chorzów - Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp. 0:1 (0:0)
Bramka: Świerczewski (78.).

Ruch: Mioduszewski - Makuch, Adamski, Baran, Osiński (87. Jakubowski), Grzyb (77. Janoszka), Pulkowski, Bonk, T. Sokołowski, Ćwielong, Jezierski (67. Łudziński).
Groclin : Ptak - Mynar, Lacić, Kozioł, Lazarevski, Piechniak, Świerczewski, Goliński (87. Majewski), M. Sokołowski, Lato (67. Rocki), Sikora (84. Chinyama).
Żółte kartki: T. Sokołowski, Łudziński (Ruch); Mynar, M. Sokołowski (Groclin).
Sędzia: Krzysztof Słupik (Tarnów).

Radomiak Radom - Cracovia Kraków 1:3 (1:1)
Bramki:
Pacan (5.) - Dudzic (34.), Kłus (57.), Bania (67.)

Radomiak: Stawiarski - Skórnicki, Pacan, Michalski, Wachowicz, Czpak, Lewandowski (72. Barzyński), Terlecki, Kacprzak (61. Oziewicz), Trzaskalski, Michał Kowalczyk (46. Wawreńczuk).
Cracovia: Marek Pączek - Wacek, M. Karwan, Radwański, João Paulo (58. Baliga), Wojciechowski, Kostrubała (87. Uszalewski), Kłus, Baster, Bania, Kurowski (32. Dudzic).
Żółte kartki: Wachowicz, Oziewicz (Radomiak).
Sędzia: Mirosław Górecki (Katowice).

W pozostałych meczach 1/4 finału Pucharu Polski, Korona Kielce pokonała Lecha Poznań 1:0, a Wisła Płock zremisowała 1:1 z Arką Gdynia.

Mecze rewanżowe odbędą się 3 i 4 kwietnia.