Zwycięstwo Radwańskiej, porażka Williams!

2012-08-31

Nie było łatwo, ale udało się Polce w końcu przejść drugą rundę US Open.

Przez ostatnie trzy lata Radwańska za każdym razem na kortach w Nowym Jorku odpadała w II rundzie. W tym roku udało jej się przełamać złą passę i zwyciężyła z Hiszpanką Carlą Suarez Navarro 4:6, 6:3, 6:0.

Po przegranym pierwszym secie Krakowianka zaczęła grać lepiej, dzięki czemu pokonała rywalkę w trzech setach. W następnej rundzie zmierzy się z Serbką Jeleną Janković, będącą ostatnimi czasy w słabej formie.

Niespadzianką była porażka utytułowanej Amerykanki Venus Williams. Tenisistka, która niedawno wróciła na kort po długim okresie przerwy, spowodowanej zmaganiem się z nietypową chorobą, powodującą u niej szybkie zmęczenie, z turnieju na turniej grała coraz lepiej. Niemka Angelika Kerber okazała się jednak za silna i wygrała z Williams 6:2, 5:7, 7:5. Z turniejem pożegnał się również Francuz Jo-Wilfred Tsonga, który przegrał ze Słowakiem Martinem Kliżanem.

Reszta faworytów nie miała problemów z przejściem drugiej rundy wielkoszlemowego US Open.