Dania - Japonia 1:3

2010-06-25

Japończycy zagraj± w 1/8 finału M¦ RPA 2010! Decyduj±ce spotkanie grupy E Azjaci wygrali 3:1.

W pierwszej połowie gracze z Kraju Kwitn±cej Wi¶ni rozbili Duńczyków stałymi fragmentami gry. Oba gole padły bowiem z bezpo¶rednich rzutów wolnych. Najpierw piłkę do siatki Thomasa Sorensena skierował Keisuke Honda, a trzyna¶cie minut póĽniej jego wyczyn skopiował Yasushito Endo. Dania też miała swoje sytuacje, ale na potęgę marnował je Jon Dahl Tomasson.

W drugiej połowie nie maj±cy już nic do stracenia gracze Mortena Olsena ruszyli do huraganowych ataków. Niewiele jednak z nich wynikało. Dobrze broni±ca się Japonia uległa dopiero w 81. minucie, gdy po rzucie karnym wykonywanym na raty bramkę zdobył Tomasson. Ostatnie zdanie należało jednak do Azjatów, którzy po bramce Okazakiego wygrali pewnie 3:1.

Dania - Japonia 1:3 (0:2)
Jon Dahl Tomsson (81.) - Keisuke Honda (17.), Yasushito Endo (30.), Shinji Okazaki (88.)

Żółte kartki: Per Kroeldrup, Christian Poulsen, Nicklas Bendtner - Yasuhito Endo, Yuto Nagatomo.
Sędzia: Jerome Damon (RPA)
Widzów: 27 967.

Dania: Thomas Soerensen - Per Kroeldrup (56. Soeren Larsen), Daniel Agger, Lars Jacobsen, Simon Poulsen - Dennis Rommedahl, Christian Poulsen, Thomas Kahlenberg (63. Christian Eriksen), Jon Tomasson, Martin Joergensen (34. Jakob Poulsen) - Nicklas Bendtner.

Japonia: Yoshikatsu Kawaguchi - Yuki Abe, Yuji Nakazawa, Tulio Tanaka, Yuichi Komano - Yuto Nagatomo, Yasuhito Endo (90+1. Junichi Inamoto), Daisuke Matsui (74. Shinji Okazaki), Makoto Hasebe, Keisuke Honda - Yoshito Okubo (88. Yasuyuki Konno).