Holandia - Japonia 1:0

2010-06-19

Holendrzy maj± dwa zwycięstwa w grupie E M¦ RPA 2010. Dzi¶ Pomarańczowi po przeciętnym meczu pokonali Japonię 1:0.

Spotkanie nie dostarczyło spodziewanych emocji. Słaba była zwłaszcza pierwsza połowa, w której ani jedna z drużyn nie stworzyła naprawdę dobrej sytuacji do zdobycia gola.

W drugiej czę¶ci meczu gra się nieco ożywiła. Efektem tego była bramka Oranjes w 53. minucie, gdy na strzał z dystansu zdecydował się Wesley Sneijder. Piłka po strzale gracza Interu zeszła japońskiemu golkiperowi z r±k i zatrzepotała w siatce.

W samej końcówce gracze Berta van Marwijka mogli podwyższyć wynik, ale tym razem Eiji Kawashima spisywał się bez zarzutu.

Holandia - Japonia 1:0 (0:0)
Wesley Sneijder (53.)

Holandia: Maarten Stekelenburg - Gregory van der Wiel, John Heitinga, Joris Mathijsen, Giovanni van Bronckhorst - Dirk Kuyt, Mark van Bommel, Wesley Sneijder (83. Ibrahim Afellay), Nigel de Jong, Rafael van der Vaart (72. Eliero Elia) - Robin van Persie (87. Klaas-Jan Huntelaar)

Japonia: Eiji Kawashima - Yuki Abe, Yuji Nakazawa, Tulio Tanaka, Yuichi Komano - Yuto Nagatomo, Yasuhito Endo, Makoto Hasebe (76. Shinji Okazaki), Daisuke Matsui (63. Shunsuke Nakamura), 18-Keisuke Honda - 16-Yoshito Okubo (76. Keiji Tamada).