Kamerun - Holandia 1:2

2010-06-25

Holandia pokonała Kamerun 2:1 w ostatnim meczu grupy E i z kompletem zwycięstw wyszła do dalszych gier.

Oranjes okazali się być sporo lepsi od Kamerunu i od pocz±tku meczu zdominowali grę. Efektem tego była bramka, któr± w 36. minucie strzelił Van Persie. Gracz Arsenalu otrzymał dokładne podanie od Rafaela Van Der Vaarta i skierował futbolówkę do siatki.

W 2. połowie Afrykanie do¶ć niespodziewanie doprowadzili do wyrównania. Za zagranie piłki ręk± w polu karnym sędzia wskazał na "wapno", a z niego nie pomylił się Samuel Eto'o.

W samej końcówce Bert Van Marwijk wprowadził do gry Huntelaara i Robbena, i to wła¶nie ci gracze zapewnili Pomarańczowym wygran±. Skrzydłowy Bayernu uderzał piłkę, a z dobitk± po¶pieszył snajper Milanu i ostatecznie Holendrzy z kompletem wygranych ukończyli rozgrywki grupowe na 1. miejscu.

Kamerun - Holandia 1:2 (0:1)
Samuel Eto'o (65.-karny) - Robin van Persie (36.), Klaas-Jan Huntelaar (84.)

Żółte kartki: Nikolas N'Koulou, Stephane Mbia - Dirk Kuyt, Rafael van der Vaart, Giovanni van Bronckhorst.

Sędzia: Pablo Pozo (Chile).

Kamerun: Hamidou Souleymanou - Stephane Mbia, Landry NGuemo, Nikolas NKoulou (74. Rigobert Song), Benoit Assou-Ekotto - Geremi, Jean Makoun, Aurelien Chedjou, Gaetan Bong (56. Vincent Aboubakar) - Samuel Eto'o, Eric Choupo-Moting (72. Mohamadou Idrissou).

Holandia: Maarten Stekelenburg - Khalid Boulahrouz, John Heitinga, Joris Mathijsen, Giovanni van Bronckhorst - Dirk Kuyt (67. Eljero Elia), Mark van Bommel, Wesley Sneijder, Nigel de Jong, Rafael van der Vaart (73. Arjen Robben) - Robin van Persie (59. Klaas-Jan Huntelaar).