Dużo goli pod choinkę

2007-12-27

Piłkarze ligi angielskiej zaserwowali kibicom grad goli w iście świątecznym stylu. Szczególnie postarali się gracze Chelsea i Aston Villi, których mecz skończył się wynikiem 4:4.

Bohaterem na Stamford Bridge, przynajmniej po stronie gospodarzy okazał się Andrij Szewczenko. Ukrainiec strzelił dwa gole, co jak na jego dotychczasowe osiągnięcia w Londynie jest świetnym wynikiem. Spotkanie to lepiej rozpoczęli goście, którzy prowadzili 2:0. Wtedy jednak zerwali się "The Blues" i za sprawą Szewczenki oraz Alexa wyszli na prowadzenie. Aston Villa jednak wyrównała. Gdy tuż przed końcem starcia gola zdobył Ballack, wydawało się, iż to podopieczni Avrama Granta zatriumfują. Nic bardziej mylnego. Czerwona kartka dla Ashleya Cole'a, rzut karny i bramka Garetha Barry'ego rozwiały nadzieje gospodarzy. Ogółem sędzia pokazał trzy czerwone kartoniki, dwa dla londyńczyków i jednego dla graczy z Birmingham.

Ostre strzelanie urządzili sobie także gracze Manchestru United na Stadium of Light. Już do przerwy mistrzowie Anglii prowadzili 3:0. Najpierw skutecznością wykazał się Rooney, chwilę potem Saha. Jednak ozdobą pierwszej połowy była bramka z rzutu wolnego autorstwa Cristiano Ronaldo. W drugiej odsłonie "Czerwone Diabły" już tylko kontrolowały przebieg meczu, a w 86. minucie gospodarzy dobił, zaliczając swoje drugie trafienie, Louis Saha.

O bramkową rozrywkę dla swoich kibiców postarali się również gracze Tottenhamu rozbijając Fulham aż 5:1. W pierwszej połowie bramki Keane'a i Huddlestone'a dały "Kogutom" pewne prowadzenie 2:0. Potem kontaktowego gola zdobyli goście i wydawało się, iż w tym starciu jeszcze wiele może się zdarzyć. Nie tym razem, gdyż świetnie dysponowani byli Keane z Huddlestone'm, którzy dołożyli jeszcze po jednym trafieniu. Już w 90. minucie Fulham dobił Defoe.