Kompromitacja MU, Kuszczak nie pomógł

2009-01-08

Sporo szczęścia miał Manchester United w pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Ligi Angielskiej. Mistrzowie Anglii przegrali tylko 0:1, a powinni dużo wyżej.

Gospodarze od początku zaatakowali, bo wiedzieli, że z wyżej notowanym rywalem nie mają wiele do stracenia. Już w 6. minucie Tomasz Kuszczak musiał pokazać swoje umiejętności, gdy w stuprocentowej sytuacji z nim znalazł się Steve Davies. Polakowi się udało, ale w 30. minucie już tyle szczęścia nie miał. Precyzyjnym strzałem popisał się Kris Commons i było 1:0.

W drugiej części spotkania mimo wejścia Ronaldo i Rooneya gościom nie udało zdobyć się wyrównującego gola. Będą mieli na to szansę w rewanżu, który odbędzie się 21 stycznia na Old Trafford. Przypomnijmy, że w drugim spotkaniu 1/2 finału Tottenham pokonał Burnley 4:1 i może się już szykować na finał.

Derby County - Manchester United 1:0