Tarcza Wspólnoty dla Manchesteru United!

2007-08-05

Mistrzowie Anglii, Manchester United zdobyli Tarczę Wspólnoty. W meczu na Wembley pokonali po rzutach karnych Chelsea Londyn 3:0. Bohaterem został Edwin Van der Sar.

Holender obronił bowiem wszystkie trzy jedenastki wykonywane przez podopiecznych Jose Mourinho. Pechowymi strzelcami okazali się Pizarro, Lampard i Wright-Phillips.

Mistrzowie Anglii nie zawiedli. Najpierw Cecha pokonał Ferdinand, potem pewnym strzałem popisał się Carrick, a decydującego o sukcesie karnego wykorzystał Wayne Rooney. Dla United jest to zatem pierwsze trofeum w tym sezonie. Medal za wygraną otrzymał również Polak, Tomasz Kuszczak, rezerwowy golkiper MU.

Sam mecz stał na niezłym poziomie, ale widać było, że dla obu ekip to dopiero początek sezonu. Poza tym na boisku zabrakło kilku ważnych graczy. Ferguson nie mógł bowiem skorzystać z Andersona, Neville'a, Hargreavesa czy Sahy, a Mourinho musiał pominąć kontuzjowanych Terry'ego, Szewczenkę, Ballacka i Drogbę.

Pierwsza bramka spotkania padła w 35. minucie. Pięknie lewą stroną poszedł Evra, wyłożył piłkę w polu karnym Giggsowi, a kapitan MU pokonał bezradnego Cecha strzałem pod poprzeczkę.

Radość mistrzów Anglii nie trwała długo. Minutę przed przerwą do wyrównania doprowadził debiutujący w The Blues Francuz, Florent Malouda. Przeprowadził on piękną indywidualną akcję na skrzydle i pokonał Edwina Van der Sara.

Potem, choć obie drużyny miały kilka ciekawych sytuacji, gole już nie padły.

Za tydzień zaczyna się już liga. Manchester United podejmie u siebie Reading, a Chelsea będzie gospodarzem w meczu z Birmingham.

Chelsea Londyn - Manchester United 1:1 k. 0:3 (1:1)

Chelsea: Cech - Johnson (78. Sidwell ), A Cole (68. Diarra), Ben Haim, Carvalho - Essien, Mikel, Lampard, J Cole (82. Sinclair)- Malouda (52 Pizarro), Wright-Phillips.
Rezerwowi: Cudicini, Worley, Hilario.

Manchester United: Van der Sar - Evra, Ferdinand, Vidic, Brown - Carrick, O'Shea, Silvestre (68. Nani), Ronaldo - Rooney, Giggs (81. Fletcher).
Rezerwowi: Kuszczak, Pique, Bardsley, Martin, Eagles.